*14η αγωνιστική

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΛΕΣΑΝΤΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την τρίτη νίκη της στο πρωτάθλημα πανηγύρισε η Αλεσάντρια αλώνοντας το “Paolo Mazza” την προηγούμενη βδομάδα (3-2 την ΣΠΑΛ). Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμορφώθηκε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τους φιλοξενούμενους να εκμεταλλεύονται στο έπακρο τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Προσπάθησαν να αντιδράσουν στο δεύτερο οι γηπεδούχοι, είχαν την κατοχή μπάλας, όχι όμως σουτ στον στόχο.

“Οι ποδοσφαιριστές αξίζουν πολλά συγχαρητήρια, δείξαμε την κατάλληλη δυναμική και ποιότητα”, υπογράμμισε ο προπονητής Λόνγκο. Η Αλεσάντρια έχει απολογισμό 2-1-1 στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές (under 2,5 σε όλες, κράτησε το μηδέν στις δύο).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (3-2) της ΣΠΑΛ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές με Μανκοσού (21′) και Ντίκμαν (28′), απάντησαν ισάριθμες οι Κιαρέλο (23′) και Κοράτσα (34′), προτού ο Αριγκίνι κάνει την ανατροπή στο 38′. Στο 88′ η ΣΠΑΛ έμεινε με δέκα.

ΑΛΕΣΑΝΤΡΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Under 2,5 στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΡΕΜΟΝΕΖΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έπρεπε να περάσουν πέντε αγωνιστικές (τέσσερις ισοπαλίες, μία ήττα) για να γευτεί και πάλι τη χαρά της νίκης η Κρεμονέζε. Την προηγούμενη βδομάδα προσπέρασε το εμπόδιο της Ρετζίνα επικρατώντας εκτός έδρας με 2-1. Καταιγιστικοί ήταν στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, δημιούργησαν συνολικά έντεκα ευκαιρίες εκ των οποίων οι πέντε βρήκαν στόχο.

Αστόχησαν σε πέναλτι στο 50′ και ανάγκασαν σε συνολικά έξι αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα. “Γνωρίζουμε καλά τις δυνατότητες της Αλεσάντρια, ταξιδεύουμε στην έδρα της με μοναδικό στόχο τη νίκη”, είπε ο Κρεσέντζι (ΑΜ, 9/0). Μία ήττα γνώρισε η “Κρέμο” στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αγωνιστικές (τρεις νίκες, μία ισοπαλία).

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Ρετζίνα. Ο Μοντάλτο άνοιξε το σκορ στο 30′, την ανατροπή των δεδομένων πραγματοποίησαν οι Μπουοναϊούτο (56′) και Γκαετάνο (63′). Στο 50′ η Κρεμονέζε αστόχησε σε πέναλτι με τον Φατζιόλι.