3η αγωνιστική – Φάση των ομίλων

*Αυτή είναι η πρώτη φορά στα χρονικά που οι δυο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΑΛΑΣΚΕΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν έχει πανηγυρίσει τη νίκη σε κάποιο από τα δυο τελευταία παιχνίδια της, η Αλασκέρτ. Στο πιο πρόσφατο από αυτά, η ομάδα του Μίλαν Μιλάνοβιτς φιλοξενήθηκε από την Πιούνικ, για το πρωτάθλημα Αρμενίας, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ, έχοντας δεχθεί γκολ από το σημείο του πέναλτι, ωστόσο δεν τα παράτησε και “έκλεψε” το βαθμό στο φινάλε. Αυτός ήταν μόλις ο έκτος βαθμός της σε επτά αγώνες, οπότε και είναι στην προτελευταία θέση.

Παράλληλα, παραμένει άποντη μετά τις δυο πρώτες στροφές στο φετινό Κόνφερενς Λιγκ, έχοντας ηττηθεί κατά σειρά από Μακάμπι Τελ Αβίβ (4-1 εκτός) και Ελσίνκι (2-4 εντός). Γνωρίζει πολύ καλά ότι είναι το αουτσάιντερ του ομίλου, οπότε και παίζει χωρίς άγχος στα παιχνίδια της και για το καλύτερο δυνατό. Εκτός αποστολής έμεινε ο τιμωρημένος Αρτάκ Γκριγκοριάν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Πιούνικ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με πέναλτι στο 32ο λεπτό, για να ισοφαρίσει με τον Βοσκανιάν στις καθυστερήσεις του ματς.

Αλασκέρτ Στατιστικά

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα τρία τελευταία παιχνίδια της. (δες το στην Interwetten)

*Με No Goal και Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΛΑΣΚ ΛΙΝΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και τρία παιχνίδια η ΛΑΣΚ Λινζ, σε ένα σερί όπου και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την Κυριακή, η ομάδα του Αντρέας Βίλαντ υποδέχθηκε τη Βόλφσμπεργκερ, για το πρωτάθλημα Αυστρίας, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Είχε την κατοχή και δημιούργησε περισσότερες ευκαιρίες από την αντίπαλό της, ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει κάτι καλύτερο. Με δέκα βαθμούς σε έντεκα ματς, παραμένει χαμηλά στην κατάταξη.

Αήττητη μετά τα δυο πρώτα παιχνίδια της στον όμιλο του Κόνφερενς Λιγκ, έχοντας μια νίκη επί της Ελσίνκι (0-2 εκτός) και μια ισοπαλία με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ (1-1 εντός). “Πρέπει να αντιμετωπίσουμε πολύ προσωπικά την Αλασκέρτ, γνωρίζουμε τι είναι ικανή να κάνει και είμαστε πανέτοιμοι γι αυτό. Αν μείνουμε συγκεντρωμένοι στο παιχνίδι μας, θα καταφέρουμε να πάρουμε κάτι το θετικό”, δήλωσε ο Αυστριακός τεχνικός. Επέστρεψε στις προπονήσεις ο Φίλιπ Βίσινγκερ, όμως έμεινε εκτός καθώς είναι ανέτοιμος.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Βόλφσμπεργκερ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 55ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.