* 5η αγωνιστική

* Over 2.5 τα 10/11 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Πεντίκσπορ. Στο 45’ ο Καρατσά έχασε πέναλτι για την Αλάνιασπορ, αλλά ο Λόιντε (88’) της έδωσε προβάδισμα και ο Σουλουνγκιόζ (90+3’) ισοφάρισε για την Πεντίκσπορ.

Αήττητη (1-3-0) πήγε στη διακοπή των εθνικών ομάδων η ομάδα του Ερντογάν που παρουσιάστηκε δραστικά βελτιωμένη στο ανασταλτικό κομμάτι σε σχέση με την περασμένη σεζόν.

Προ δύο εβδομάδων στην Πόλη δεν μπήκε καλά στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στη νεοφώτιστη και ξόδεψε την ευκαιρία να προηγηθεί κόντρα στην ροή με ανύπαρκτο πέναλτι στο φινάλε του. Δεν ρίσκαρε στην επανάληψη, έδωσε μέτρα στους γηπεδούχους με στόχο να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις κι αφού απείλησε βρήκε το γκολ σε τέτοια συνθήκη. Στις καθυστερήσεις όμως χάθηκαν τα μαρκαρίσματα σε στατική φάση για να δεχθεί το πρώτο γκολ της σεζόν.

Συνεχίστηκε η μεταγραφική ενίσχυση μέσα στην περασμένη εβδομάδα, αγόρασε τον επιθετικό Κόρδοβα (1.8 εκ.) από το Βανκούβερ και υπέγραψε ως ελεύθερο τον Σίστο (εξτρέμ – Μίντιλαντ).

Τραυματίας ο Βραζιλιάνος φορ Σίλβα, ερωτηματικό το ποιος θα τον αντικαταστήσει.

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 4 φετινά παιχνίδια της

* No Goal τα 4/5 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΚΑΣΙΜΠΑΣΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-5) από την Τραμπζονσπόρ. Σκόρερ των φιλοξενούμενων οι Ντεστάν (15’), Μπάρντι (28’, 64’), Μπένκοβιτς (45+4’), Γκιουρπούζ (82’) και ο Βινκ (85’) μείωσε για την Κασίμπασα.

Τσαλακώθηκε το ηθικό της ομάδας στο κλείσιμο των πρώτων υποχρεώσεων με την βαριά ήττα της 1ης Σεπτεμβρίου, στην οποία έγινε ακόμη πιο ξεκάθαρη η ανάγκη μεταγραφικής ενίσχυσης.

Το ματς με την Τραμπζονσπόρ ξεκίνησε με δική της μεγάλη ευκαιρία, αλλά η συνέχεια ήταν εφιαλτική. Άκρως αποτελεσματικοί οι φιλοξενούμενοι, την τιμώρησαν για κάθε αδράνεια. Έγιναν πολλά λάθη από πλευράς Κασίμπασα και στα μαρκαρίσματα και στην κυκλοφορία.

Μέσα στη διακοπή αποκτήθηκαν οι επιθετικοί Ενγκόι (Μέχελεν) και Ντα Κόστα (Οσέρ), αφού δεν υπήρχε καθαρή επιλογή στην θέση μέχρι πρότινος. Νέο πρόσωπο στα χαφ ο Μπαστιέν (Μπέρνλι)

Δίχως καταγεγραμμένες απουσίες για το ταξίδι στη νότια ακτή, ο Ενγκόι αναμένεται να ντεμπουτάρει ως βασικός στην κορυφή της επίθεσης.