8η Αγωνιστική

* Goal/Goal & Over 2.5 τα 6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (5-0) από τη Φενέρμπαχτσε. Ο Ρόσι άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό, ο Ενρίκε έκανε το 2-0 στο 17’, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Κρέσπο πέτυχε το τρίτο γκολ, μετά το χαμένο πέναλτι του Πέδρο. Ο Βαλένσια σκόραρε στο 70’ και ο Καχβετσί διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 76’.

Με βαριά ήττα πήγε στη διακοπή των εθνικών ομάδων η Αλάνιασπορ, έγινε έρμαιο στις ορέξεις της Φενέρμπαχτσε προ δύο εβδομάδων, επιβεβαιώνοντας ότι δεν πατάει καλά στο πρώτο κομμάτι της σεζόν.

Κακή συνολικά η εικόνα της, πολύ τυχερή στην τελευταία εντός έδρας νίκη επί της Ανκαραγκιουτσού (2-1), εκτός από τα σταθερά αμυντικά της προβλήματα, δεν παράγει επιθετικά όπως την περσινή σεζόν. Τρίζει η καρέκλα του Φαριόλι, αν δεν υπάρξει δραστική βελτίωση στην απόδοσή της μετά το break είναι πολύ πιθανό να απολυθεί.

Επέστρεψε στις προπονήσεις ο φορ Ντιεντιού, αλλά πλέον υπάρχουν περισσότερες λύσεις στην επίθεση με τις προσθήκες των Χασάν και Καβαλέιρο. Αμφίβολοι οι Φερχάτ (μεσοεπιθετικός) και Ακσόι (στόπερ).

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της

* Over 2.5 τα 9/10 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΓΚΙΡΕΣΟΥΝΣΠΟΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Καραγκιουμρούκ. Ο Μπάγιτς άνοιξε το σκορ στο 75’ για την Γκιρεσούν, ο Ντιάν ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στο 92’.

Δίχως νίκη στα τρία τελευταία παιχνίδια πριν τη διακοπή η Γκιρεσούνσπορ, με ελλιπή δημιουργία μεσοεπιθετικά. Με καθαρά αμυντικούς προσανατολισμούς παρατάχθηκε στο Ολυμπιακό Στάδιο της Πόλης στο τελευταίο της παιχνίδι, δεν απείλησε πέραν από τη φάση του πέναλτι, δεν άντεξε στην πίεση των τελευταίων λεπτών, ισοφαρίστηκε από κόρνερ, κινδύνεψε και με ανατροπή στην ίδια συνθήκη.

Έκαναν ντεμπούτο απέναντι στην Καραγκιουμρούκ οι νεοφερμένοι Καμπουσάνο (χαφ) και Κούβας (εξτρέμ), ο πρώτος ξεκίνησε βασικός.

Μίνι προετοιμασία στο Καϊσέρι έκανε η ομάδα αφού είχε ρεπό πριν τη διακοπή και τρεις εβδομάδες απραξίας. Ικανοποιημένος από τη δουλειά που έγινε ο κόουτς Κελές, ο οποίος είδε να αδειάζει το απουσιολόγιό του.