* Goal/Goal τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (25/11): Γαλατασαράι – Αλάνιασπορ 4-0

✅ Δες εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (0-3) επί της Γκαζιαντέπ. Σκόρερ των φιλοξενούμενων οι Χασάν (6’, 72’) και Αϊντίν (32’).

“Καρέ” νικών συμπλήρωσε με το εντυπωσιακό πέρασμα της 2ης Απριλίου από το Γκαζιαντέπ, στα 8 ματς το αήττητο σερί (4-4-0). Ξέμπλεξε οριστικά με τους από κάτω και η απόσταση από τα ευρωπαϊκά εισιτήρια δεν απαγορευτική.

Εντυπωσιακό το ξεκίνημά της στο παιχνίδι, παρότι οι γηπεδούχοι ήταν που “καίγονταν”. Έχασε τετ α τετ πριν ο Χασάν βρεθεί αμαρκάριστος για την κεφαλιά του 0-1. Έχασε κι άλλη μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο 20λεπτο πριν ντουμπλάρει το προβάδισμά της σε αντεπίθεση.

Απειλήθηκε στο ξεκίνημα του β’ μέρους από τους γηπεδούχους, αλλά όσο περνούσαν τα λεπτά έβρισκε ολοένα και περισσότερους χώρους. Το 0-3 “μύριζε” και τελικά ήρθε από λάθος βιασύνης των αντιπάλων. Χαλάρωσε στο φινάλε και γλίτωσε το γκολ με αρωγούς τα δοκάρια σε τρεις περιπτώσεις.

Άδειο απουσιολόγιο του κόουτς Τεκέ σε ένα ακόμη παιχνίδι, πολλές οι επιλογές μεσοεπιθετικά, δεν αναμένεται να αλλάξει όμως κάτι στην αρχική του 11αδα.

ΑΛΑΝΙΑΣΠΟΡ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 6/8 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 9/11 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στην NetBet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ

Προηγούμενο ματς: Νίκη (1-0) επί της Φενέρμπαχτσε. Ο Ικάρντι σκόραρε στο 1ο λεπτό.

Δίχως να παίξει πρόσθεσε ένα ακόμη τρόπαιο στο πλούσιο παλμαρέ της, την προηγούμενη Κυριακή δεν κατέβηκε η ανδρική ομάδα της Φενέρ στο Σούπερ Καπ-παρωδία.

Απέναντι στην under-19 των “καναρινιών” σκόραρε ο Ικάρντι στην πρώτη επίθεση κι έπειτα οι αντίπαλοι αποσύρθηκαν. Σε οικογενειακό διπλό μετατράπηκε το ταξίδι στην Σανλιούρφα.

Όσον αφορά το πρωτάθλημα, στις 2 Απριλίου πέτυχε 12η διαδοχική νίκη με το 1-0 επί της Χατάισπορ, αλλά από χθες είδε τη Φενέρμπαχτσε να την προσπερνά στη βαθμολογία (-1).

Με κεφαλιά σε κόρνερ του Μέρτενς έφτασε τα 18 γκολ στην Super Lig ο Ικάρντι, ο οποίος λίγο αργότερα έχασε το άχαστο για να “τελειώσει” το ματς. Η Χατάισπορ είχε τη δική της μεγάλη ευκαιρία πριν την ανάπαυλα, αλλά μετά από αυτήν η “τσιμ-μπομ” δεν κινδύνευσε.

Δίχως προβλήματα τραυματισμών έγινε η προετοιμασία για το σημερινό παιχνίδι, ο Ολιβέιρα (μέσος) συμμετέχει στις προπονήσεις, αλλά λείπει ξανά από την αποστολή λόγω διοικητικής απόφασης. Τιμωρημένος είναι ο αναπληρωματικός κίπερ Γκιουβέντς.