Τελικός

*Μονός αγώνας. Σε περίπτωση ισοπαλίας στο 90λεπτο, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Είναι η πρώτη επίσημη αναμέτρηση μεταξύ των δύο ομάδων στην ιστορία τους.

ΑΛ ΧΙΛΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αλ Χιλάλ πάει στον τελικό ούσα σε καλή κατάσταση, καθώς δεν έχει υποστεί ήττα για 17 αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχει. Δεν έπαιξε το περασμένο Σαββατοκύριακο για το πρωτάθλημα, λόγω του αγώνα με την Ποχάνγκ και ουσιαστικά το τελευταίο επίσημο ματς που έχει είναι από τις 4 Νοεμβρίου, όταν επιβλήθηκε εντός έδρας της Νταμάκ (2-0). Τέσσερις νίκες και μία ισοπαλία σε πέντε ματς για το συγκρότημα του Λεονάρντο Ζαρντίμ. Ο Πορτογάλος προπονητής δεν έχει στη διάθεσή του τους Αλ-Μπουλαϊχί, Νασέρ Αλ Νταουσάρι, Καρίγιο, Κουέγιαρ, Λουσιάνο Βιέτο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-0 εντός έδρας, εναντίον της Νταμάκ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν και έμειναν στο μηδέν. Στο 56’ ο Καρίγιο άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους και στις καθυστερήσεις ο Φαζ Αλτζουβαΐρ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Αλ Χιλάλ Στατιστικά

*4/6 ματς με G/G (δες το στη bet365)

*5/6 αναμετρήσεις είχαν “2-3 γκολ”

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΠΟΧΑΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ποχάνγκ θέλει να επιστρέψει στην κορυφή της Ασίας έπειτα από αρκετά χρόνια και να κατακτήσει ένα τρόπαιο. Στο τελευταίο επίσημο παιχνίδι που έδωσε, το οποίο ήταν στις 7 Νοεμβρίου, υπέστη απρόσμενη εντός έδρας ήττα από την Γκουανγκζού (1-2), σ’ ένα παιχνίδι που “στράβωσε” από το πρώτο μέρος με αποβολή και αυτογκόλ. Δε διανύει περίοδο φόρμας η ομάδα του Κιμ Γκι-Ντονγκ, καθώς έχει μία νίκη και μία ισοπαλία σε πέντε αναμετρήσεις σε όλες τις διοργανώσεις που συμμετέχει. Δεν υπολογίζονται ο κίπερ Κανγκ Χέον-Μου και ο Λι Σέουνγκ-Μο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2 εντός έδρας από την Γκουανγκζού, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 35’ αποβλήθηκε ο Γκραντ για τους γηπεδούχους και στο φινάλε του ημιχρόνου ο Λι Γιουν με αυτογκόλ έκανε το 0-1. Στο 48’ ο Ρέις σκόραρε για το 0-2 και στο 88’ ο Σανγκ-Βο μείωσε για το τελικό αποτέλεσμα. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Λι Γιουν για την Ποχάνγκ.