29η αγωνιστική

*Goal/Goal και τα τρία συνολικά παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων, τα οποία ολοκληρώθηκαν χωρίς νικητή.

*Στον πρώτο γύρο: Γκάις – Ακρόπολις 1-1

ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Ακρόπολις, μετά από δυο σερί νίκες επί των Λαντσκρόνα (1-0 εντός) και Τρέλεμποργκ (3-1 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από τη Μπράγκε, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-0. Αποτέλεσμα που την αδικεί, καθώς είχε ευκαιρίες και παρότι πίεσε για να φτάσει σε πιθανή ισοφάριση δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο φινάλε. Βρίσκεται έτσι στην 12η θέση με 34 βαθμούς, όσους έχει και η Εσκιλστούνα, κόντρα στην οποία υστερεί, οπότε και βρίσκεται εντός των μπαράζ. Επικράτησε και στα τρία πιο πρόσφατα εντός της.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Μπράγκε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 29ο λεπτό, για να δεχθεί και δεύτερο τέρμα στις καθυστερήσεις, για το τελικό αποτέλεσμα.

Ακρόπολις Στατιστικά

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Betshop)

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

ΓΚΑΪΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Γκάις, μετά και από εκείνη κόντρα στη Νόρμπι (1-4 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, φιλοξενήθηκε από τη Γκάις, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 1-0. Αποτέλεσμα δίκαιο, με την αντίπαλό της να είναι ανώτερη και την ίδια να έχει περισσότερο παθητικό ρόλο και να μην απειλεί. Με 30 βαθμούς, είναι στην 14η θέση που οδηγεί σε μπαράζ παραμονής και στο -4 από τη σημερινή της αντίπαλο. Ηττήθηκε στις τρεις από τις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας και δυο διπλά.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από την Έστερ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα που δέχθηκε στο 39ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.