*Επαναληπτικός για τον 3ο γύρο του κυπέλλου Αγγλίας. Οποια ομάδα κερδίσει προκρίνεται και θα υποδεχθεί στην επόμενη φάση την Λιντς. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν δεν βγει νικητής, η πρόκριση θα κριθεί στα πέναλτι.

*Το πρώτο παιχνίδι έληξε ισόπαλο 1-1

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ (Λιγκ 1)

Προηγούμενο ματς: Η Ακρινγκτον ηττήθηκε άνετα και κατά κράτος, με 3-1 εκτός έδρας από την Μπάρνσλεϊ, μειώνοντας απλά στο τελικό σκορ στις καθυστερήσεις με τον Λέιχ, έχοντας δεχθεί τρία γκολ στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα, από τους Νόργουντ (5’), Ατσινσον (8’), Γουίλιαμς (19’).

Η Ακρινγκτον ηττήθηκε εύκολα με 3-1 εκτός έδρας από την Μπάρνσλεϊ, επιστρέφοντας στις ήττες έπειτα από τρία παιχνίδια, αν και έχει μόνο μία νίκη σε αυτό το διάστημα, στον πιο πρόσφατο αγώνα στο γήπεδό της. Αυτή είναι και η μοναδική της στις εφτά τελευταίες αναμετρήσεις της, αν και έχει δύο στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στην έδρα της, στα οποία παραμένει αήττητη.

Είναι στην τελευταία θέση παραμονής της κατηγορίας της, στην 20η του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο +1 και στο +2, από τρεις ομάδες που βρίσκονται εντός ζώνης υποβιβασμού.

Τραυματίες παραμένουν οι Σανγκαρέ (ΜΕ), Πρίτσαρντ (ΜΕ), Μόργκαν (ΜΕ), Αντεντογίν (ΕΠ), Λόου (ΕΠ), Κλαρκ (ΑΜ), ενώ δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο νεοαποκτηθείς μέσος Κιρκ.

Ακρινγκτον Στατιστικά

*Εχει 3/5 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 9/16 G/G εντός έδρας

ΜΠΟΡΕΧΑΜ ΓΟΥΝΤ (Νάσιοναλ Λιγκ)

Προηγούμενο ματς: Η Μπόρεχαμ Γουντ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Νοτς Κάουντι, έχοντας δοκάρι στο 24’, πριν ανοίξει το σκορ με τον Μπρόαντμπεντ στο 44ο λεπτό. Αλλά ισοφαρίστηκε από τον Σκοτ στο 56ο λεπτό, έχοντας και νέο δοκάρι προς το τέλος του αγώνα, χάνοντας την ευκαιρία να πάρει μία μεγάλη νίκη.

Η Μπόρεχαμ Γουντ έχει να παίξει δύο εβδομάδες, όταν και έφερε 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην πρωτοπόρο Νοτς Κάουντι, παίζοντας αρκετά καλά, και δεδομένου του αντιπάλου, πρόκειται για ένα αποτέλεσμα που μπορεί να θεωρηθεί θετικό. Αλλά αυτή ήταν η τρίτη της σερί ισοπαλία με το ίδιο σκορ, πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι που δεν κερδίζει, ενώ δεν έχει νίκη στα τέσσερα πιο πρόσφατα εκτός, με μοναδική στους οκτώ πιο πρόσφατους αγώνες μακριά από την έδρα της, αυτή στο γήπεδο της Μπρίστολ Ρόβερς που την έφερε σε αυτό τον γύρο το κυπέλλου.

Ανέβηκε οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της, στην 12η θέση του, αλλά διατήρησε την απόσταση της στο -5 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.