*14η αγωνιστική

*Under 2,5 τα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: H Άκρινγκτον κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Γκρίμσμπι, σε έναν αγώνα με ελάχιστες φάσεις, με τα δύο γκολ να μπαίνουν στο 74’ από τον Γουάλεϊ και στο 82’ από τον Άντριους και ενώ έπαιζε με παίκτη περισσότερο μετά το 72ο λεπτό.

H Άκρινγκτον ζορίστηκε, αλλά πέρασε από την έδρα της Γκρίμσμπι, κερδίζοντας την με 0-2, διανύοντας την καλύτερη της αγωνιστική περίοδο για φέτος. Είναι αήττητη εδώ και τέσσερις αγωνιστικές ,με τρεις σερί νίκες στις πιο πρόσφατες.

Παρουσιάζεται αρκετά αξιόπιστη στην έδρα της, αφού έχει πέντε νίκες σε εννιά αγώνες για όλους τους θεσμούς, έχοντας ηττηθεί μόνο από τις Στόκπορτ, Μάνσφιλντ, δύο από τις τρεις πρώτες ομάδες του βαθμολογικού πίνακα της κατηγορίας της.

Είναι οριακά στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο -2 από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν συμμετοχή στα play off για την άνοδο.

Άκρινγκτον Στατιστικά

*6/9 over 2,5 εντός έδρας

*6/9 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*6/9 G/G εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΜΙΛΤΟΝ ΚΕΪΝΣ ΝΤΟΝΣ

Προηγούμενο ματς: Οι Μίλτον Κέινς Ντονς έφεραν 2-2 εντός έδρας με την Μπάροου, αν και προηγούνταν 2-0 ως το τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων! Είχαν σκοράρει δύο γκολ με τον Ντιν (12’, 35’), αλλά μείωσε η αντίπαλος της με τον Γουίτφιλντ στο 93’, με τον Άντριους να την ισοφαρίζει στο 95’.

Οι Μίλτον Κέινς Ντονς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 εντός έδρας με την Μπάροου, με δύο γκολ – “μαχαιριές” που δέχθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα!

Αυτή ήταν η τέταρτη ισοπαλία τους στις οκτώ τελευταίες αγωνιστικές που δεν έχουν νίκη. Μετά το πολύ εντυπωσιακό της ξεκίνημα στη σεζόν, με 5/6 νίκες, σιγά – σιγά αρχίζει και υποχωρεί στο βαθμολογικό πίνακα, αφού δεν μπόρεσε να δώσει συνέχεια σε αυτό. Μάλιστα έχουν βρεθεί στο -6 από τις θέσεις που οδηγούν στα play off.

Όλα αυτά οδήγησαν τη διοίκηση στην απόφαση να απολύσει τον Γκρέιμ Αλεξάντερ, με τον Μάικ Γουίλιαμσον της Γκέιτσχεντ να αναλαμβάνει στην θέση του, μαζί με όλο το τεχνικό τιμ που είχε στην προηγούμενη του ομάδα.