*33η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Γουίμπλεντον-Άκρινγκτον 2-4

*9/10 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΚΡΙΝΓΚΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Άκρινγκτον έχασε 2-1 εκτός έδρας από τους Μίλτον Κέινς Ντονς, αν και προηγήθηκε με τον Νόλαν στο 11ο λεπτό. Αυτό ήταν και το μοναδικό σουτ που έκανε εντός στόχου, με την αντίπαλο της να ισοφαρίζει με τον Πέιν (71’), πριν ηττηθεί από το τέρμα του Τόμλινσον στο 93’.

Η Άκρινγκτον έχασε και από τους Μίλτον Κέινς Ντονς με 2-1 εκτός έδρας, χάνοντας ξανά έπειτα από δύο σερί αγώνες που δεν είχε δεχθεί καν γκολ. Επιστρέφει τώρα στην έδρα της, εκεί που έφερε ισοπαλία στον πιο πρόσφατο αγώνα, έπειτα από δύο σερί ήττες εκεί!

Η τελευταία της νίκη ήρθε μακριά από την έδρα της, αλλά απέναντι στην ουραγό Φόρεστ Γκριν, πρώτη μετά από έξι αγώνες χωρίς να έχει κερδίσει εκτός έδρας!

Εξακολουθεί να είναι εκτός πρώτης επτάδας και θέσεων που οδηγούν στα play off ανόδου, στην 13η θέση του βαθμολογικού πίνακα, μένοντας λίγο πίσω, στο -5 για την ακρίβεια, από αυτές.

Άκρινγκτον Στατιστικά

*12/22 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

*12/22 G/G εντός έδρας

*12/22 over 2,5 εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΓΟΥΙΜΠΛΕΝΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Η Γουίμπλεντον κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Μπάροου, με δύο γκολ μέσα σε 10 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, από τους Κέρτις (16’), Μπουγκιέλ (26’), χωρίς να είναι πολύ καλύτερη από την αντίπαλο της.

Η Γουίμπλεντον επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Μπάροου, παίρνοντας μία νίκη ακόμη στο γήπεδό της, εκεί που παρουσιάζεται αρκετά καλύτερη απ’ ότι μακριά από αυτό.

Συγκεκριμένα, εκτός έδρας έχει τρεις ήττες και δύο ισοπαλίες στους πέντε τελευταίους αγώνες της.

Στον βαθμολογικό πίνακα ανέβηκε στην 8η θέση του, στο -1 και σε απόσταση βολής από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.