*10η αγωνιστική

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΑΚΡΑΝΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (3-3 εκτός) με την Ρέικιαβικ. Ο Βόλερ άνοιξε το σκορ στο 17′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Γιόνασον (27′) και Σιγκούργιονσον (47′). Η Ακρανές πήρε εκ νέου προβάδισμα με Τορστέινσον (67′) και Βόλερ (74′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με αυτογκόλ ο Ντέιβι στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Την μπουκιά μέσα από το στόμα της έχασε η Ακράνες στην έδρα της Ρέικιαβικ. Μοιρασμένη από πλευράς κατοχής κι ευκαιριών η αναμέτρηση των δύο ομάδων, οι ποδοσφαιριστές των οποίων παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα εύστοχοι. Η Ακρανές έκανε την ανατροπή στην ανατροπή μέσα σε επτά λεπτά, προτού δεχτεί αυτογκόλ στην εκπνοή των καθυστερήσεων για το τελικό αποτέλεσμα.

Γνώρισε την ήττα στις τρεις τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές, στις δύο από τις οποίες δεν σκόραρε (δέχτηκε συνολικά δέκα γκολ). Πανηγύρισε μόλις τέσσερις νίκες στις 19 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις με αντίπαλο τη Χαφνάρφιορντουρ (15 ήττες), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΑΚΡΑΝΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*Over 5,5 στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΧΑΦΝΑΡΦΙΟΡΝΤΟΥΡ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (2-2 εντός) με τη Λέικνιρ. Μόλις στο 3′ ο Γκούντμπραντσον με πέναλτι έκανε το 1-0, τα δεδομένα ανέτρεψαν για τους γηπεδούχους οι Γκούντλαουγκσον (6′) και Σίγκουρντσον (21′). Στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα από τον Μακουσζέφσκι.

Δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί τον τίτλο του φαβορί που έφερε πριν την αναμέτρηση με αντίπαλο την Λέικνιρ η Χαφνάρφιορντουρ, μένοντας στο ισόπαλο 2-2 στο “Kaplakrikavöllur”. Δεν πτοήθηκε που βρέθηκε πίσω στο σκορ από νωρίς, ανατρέποντας τα δεδομένα πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Δέχτηκε ισχυρή πίεση στο δεύτερο και, δυστυχώς για αυτή, το πλήρωσε στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων. Απογοητεύει εκτός έδρας γνωρίζοντας τέσσερις ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές (2-8 τα γκολ), πανηγύρισε πέντε νίκες στις έξι τελευταίες αγωνιστικές με αντίπαλο την Ακρανές (μία ήττα).