*Φάση των “16” του Κυπέλλου Πορτογαλίας. Οι αναμετρήσεις είναι νοκ – άουτ. Σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειασθεί η διαδικασία των πέναλτι.

*G/G τα επτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Βισέου – Τσάβες στην Bwin
Bwin

Δείτε τα Προγνωστικά Πορτογαλίας

ΒΙΣΕΟΥ (Β’) ΑΝΑΛΥΣΗ

Με σοβαρή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο κόντρα στην Κόβα Πιεντάδε, η Βισέου με ανατροπή έφτασε στη νίκη με 4-1 την προηγούμενη αγωνιστική. Ήταν επιβλητική στο δεύτερο ημίχρονο, έκανε το καθήκον της κόντρα στην ουραγό, κατακτώντας έτσι ακόμη τρεις σημαντικούς βαθμούς. Αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική της νίκη σε όλες τις διοργανώσεις, όπου συνολικά δέχθηκε ένα γκολ, έχει ανεβάσει στροφές και θέλει σήμερα να εκμεταλλευτεί το καλό της μομέντουμ. Στο πρωτάθλημα βρίσκεται στην 9η θέση και στο -13 από την πρώτη δυάδα, έχοντας χάσει φυσικά πολύτιμο έδαφος στη μάχη της ανόδου. Η ομάδα του Μπόργκες επικράτησε της Φιρένσε (1-0) στους “32” του Κυπέλλου, θα προσπαθήσει να αξιοποιήσει σήμερα ιδανικά την έδρα της.

Προηγούμενο ματς: Με 4-1 επικράτησε της Κόβα Πιεντάδε η Βισέου στο πρωτάθλημα. Παιχνίδι με χαμηλό ρυθμό στο πρώτο μέρος, η αναμέτρηση άνοιξε στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους στο 50′ να ανοίγουν το σκορ. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν σωστά, ισοφάρισαν στο 60′ με τον Ντιόγκο, ενώ με γκολ των Καρτέρ (64′, 79′) και Πάτριτς (90′) οι γηπεδούχοι διαμόρφωσαν το τελικό 4-1.

Βισέου Στατιστικά

*N/G & Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Bwin).

*N/G & Under 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας ματς.

ΝΤΕΣΠΟΡΤΙΒΟ ΤΣΑΒΕΣ (Β’) ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν θα μπορούσε να διεκδικήσει περισσότερα βάσει της εικόνας που παρουσίασε κόντρα στην Πόρτο Β’, με την Τσάβες να αποσπά τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) εκτός έδρας στο τελευταίο ματς πρωταθλήματος. Η ομάδα του Χοσέ Μότα προβλημάτισε για ακόμη ένα παιχνίδι έντονα με την εικόνα της, παρέμεινε έτσι χωρίς νίκη για τρίτο διαδοχικό ματς, προηγήθηκαν οι ήττες από Φαρένσε (1-0) και Ολιβεϊρένσε (0-2). Αντιμετωπίζει πρόβλημα στο τελείωμα των φάσεων, έχει σημειώσει ένα γκολ στα τρία τελευταία ματς. Μετά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα υποχώρησε στην 8η θέση του πρωταθλήματος, όπου φυσικά έχει χάσει έδαφος στη μάχη της ανόδου. Στο Κύπελλο έκανε την έκπληξη κόντρα στην Μπελενένσες (1-0) στη φάση των “32” και θα διεκδικήσει σήμερα ότι καλύτερο μπορεί.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Πόρτο Β’ και Τσάβες στο πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 55′ με τον Ντιέγκο Γκάλο, δεν μπόρεσε να “κλειδώσει” τη νίκη, στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι με πέναλτι ισοφάρισαν σε 1-1.