*16η αγωνιστική του πρωταθλήματος Απερτούρα.

ΚΑΝΤΟΛΑΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 1-0 επί της Σέζαρ Βαγιέχο στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Το γκολ ο Ουρίμπε στο 43’.

Έβγαλε αντίδραση στο εκτός έδρας ματς με τη Σέζαρ Βαγιέχο, όφειλε να δείξει κάτι διαφορετικό συγκριτικά με την εικόνα των τελευταίων αγώνων. Έκανε εξαιρετική εμφάνιση στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, στο πρώτο ημίχρονο ήταν η μοναδική ομάδα που απειλούσε, το γκολ ήρθε λίγο πριν την ανάπαυλα και ήταν μια δίκαιη εξέλιξη. Στο δεύτερο μέρος ήταν πιο παθητική, όμως η Σέζαρ Βαγιέχο δεν έκανε τρομερές φάσεις, απείλησε κυρίως με στατικές φάσεις.

Επιστροφή στις νίκες έπειτα από οκτώ αγωνιστικές (0-3-5), ανέβηκε στους 9 πόντους και παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, στο -2 πλέον απ’ την 18η θέση. Πήρε μόλις έναν πόντο στα τελευταία πέντε εντός έδρας ματς πρωταθλήματος.

ΚΑΝΤΟΛΑΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 3/5 G/G ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από 3/5 Over 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΤΕΠ. ΜΟΥΝΙΣΙΠΑΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 κόντρα στην Αλιάντσα Λίμα. Στο 26’ το 0-1, το 0-2 ήρθε στο 59’, το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις.

Είναι σε τραγική κατάσταση, δεν μπορεί να σηκώσει κεφάλι, έχασε και απ’ την Αλιάντσα Λίμα την περασμένη εβδομάδα. Μπήκε καλά στο παιχνίδι, όσο το ταμπλό έδειχνε 0-0 είχε δύο μεγάλες φάσεις και δοκάρι, ωστόσο ανασταλτικά είχε αρκετά θέματα. Στην πορεία του αγώνα φάνηκε ότι η ποιότητα της Αλιάντσα Λίμα θα έπαιζε καθοριστικό ρόλο, ήταν πολύ πιο αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια, σκόραρε τρεις φορές και πήρε το «τρίποντο».

Ήταν η πέμπτη διαδοχική ήττα για τη Ντεπορτίβο Μουνισιπάλ στο πλαίσιο του πρωταθλήματος, σειρά αγώνων που δέχτηκε 17 γκολ (!), είχε τρομερά προβλήματα στην άμυνα, έκανε αστεία ατομικά λάθη. Τελευταία φορά που πήρε βαθμό ή βαθμούς ήταν στις 9 Απριλίου, έχει μείνει στους 20 πόντους και καταλαμβάνει την ένατη θέση.