*18η αγωνιστική του πρωταθλήματος Απερτούρα.

*Πρώτη αναμέτρηση των δύο ομάδων.

ΚΑΝΤΟΛΑΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στη Σιενσιάνο. Το γκολ ο Μπελτράν στο 74’, με δέκα παίκτες απ’ το 88’ η Καντολάο.

Πολύ «λίγη» στο εκτός έδρας ματς με τη Σιενσιάνο την περασμένη εβδομάδα, ηττήθηκε δίκαια από μια καλύτερη ομάδα. Στο πρώτο ημίχρονο η Καντολάο ήταν ανταγωνιστική, είχε κάποιες καλές στιγμές και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα. Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος η Σιενσιάνο ήταν κυρίαρχη, έκανε ό,τι ήθελε, είχε δοκάρι και δύο ακυρωθέντα γκολ, ήταν θέμα χρόνου να σκοράρει, όπως και έγινε. Δίκαιο το τελικό αποτέλεσμα, ήταν η δεύτερη σερί ήττα για την Καντολάο μετά το εντός έδρας 0-2 κόντρα στην Ντεπορτίβο Μουνισιπάλ, έχει ρεκόρ 1-1-3 στις τελευταίες πέντε αγωνιστικές. Με 9 πόντους καταλαμβάνει την τελευταία θέση στη βαθμολογία του πρωταθλήματος Απερτούρα.

ΚΑΝΤΟΛΑΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από τρία σερί ΝG ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Έρχεται από τρία σερί Under 2.5 ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΑ ΤΑΡΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 κόντρα στην Καχαμάρκα. Στο 46’ το 1-0, στο 74’ το 1-1, δύο λεπτά αργότερα το 1-2 για την Καχαμάρκα.

Δεν είναι σε καλή κατάσταση, έρχεται από διαδοχικές ήττες, τελευταία εκ των οποίων το εντός έδρας 1-2 κόντρα στην Καχαμάρκα. Το ματς δεν είχε πολλές φάσεις, αμφότερες οι ομάδες κοιτούσαν περισσότερο την άμυνα τους, παρά το δημιουργικό κομμάτι. Λίγο μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους ήρθε το γκολ για την Τάρμα, που προσπάθησε να διαχειριστεί την κατάσταση, όμως ένα «εκρηκτικό» δίλεπτο της Καχαμάρκα έφερε την ανατροπή μέχρι το 76’. Τρίτη διαδοχική ήττα για την Ντεπορτίβα Τάρμα μετά από εκείνες κόντρα σε Σαν Μαρτίν (2-0 εκτός) και Μέλγαρ (3-0 εκτός), πορεύεται χωρίς νίκη στις τελευταίες εφτά αγωνιστικές (0-2-5). Με 15 πόντους καταλαμβάνει την 15η θέση της βαθμολογίας. Έρχεται από 4/5 εκτός έδρας ήττες.