*12/14 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*Μόλις μία φορά έχει κερδίσει την Αϊντχόφεν Β η ΦΚ Αϊντχόφεν εκτός έδρας (6-1-1).

ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ Β

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με δραματικό τρόπο από την Μάαστριχτ εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική (2-3). Πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 21′, η αντίπαλος κατάφερε να ισοφαρίσει στο 59′ αλλά είχε απάντηση αφού σκόραρε για δεύτερη φορά στο 73′. Παρότι ήλεγχε το ματς υπέστη σοκ και δέχτηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις (90+2′, 90+4′), μένοντας χωρίς βαθμό από ένα ματς στο οποίο ήταν μπροστά με 2-1 τρία λεπτά πριν την λήξη του.

Δεν αγωνίστηκε την Παρασκευή απέναντι στην Ουτρέχτη Β, καθώς ο αγωνιστικός χώρος ήταν ακατάλληλος λόγω βροχόπτωσης. Μπορεί να έχει μέχρι στιγμής την καλύτερη συγκομιδή στην κατηγορία από τις ομάδες Νέων που συμμετέχουν σε αυτή, αλλά η εικόνα της περνάει από πολλές διακυμάνσεις και η αστάθειά της είναι δεδομένη. Ταλέντο υπάρχει και μάλιστα μπόλικο, αλλά υστερεί στην εμπειρία και στο τακτικό κομμάτι. Σε διεθνές τουρνουά που συμμετέχει την περίοδο της διακοπής, ηττήθηκε από την Κ21 της Γουλβς με 2-1. Τιμωρημένος ο βασικός μέσος Χιμένεζ, πάντα εκτός οι μακροχρόνιοι τραυματίες οι Χέερτς και Γκονζάγκα.

Αϊντχόφεν Β Στατιστικά

*9/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

*8/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΚ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ

Προηγούμενο ματς: Κατώτερη των περιστάσεων στο εντός έδρας ντέρμπι με την Χέλμοντ Σπορ, ηττήθηκε δίκαια με 1-2 την περασμένη Παρασκευή. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 24′ και παρότι ισοφάρισε άμεσα (28′), στο δεύτερο η αντίπαλος κυριάρχησε και βρήκε το γκολ της νίκης χάρη σε τέρμα του Μπότου στο 58′.

Κάποια στιγμή θα ερχόταν και η πρώτη της ήττα για φέτος, ήρθε στο εντός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Χέλμοντ Σπορ και μάλιστα αρκετά δίκαια, καθώς δεν παρουσιάσει καλή εικόνα και το πρόσωπό της ήταν μέτριο. Ο κυνισμός της δεν λειτούργησε την Παρασκευή και παρότι έχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, στο ματς με την Χέλμοντ έδειξε ευάλωτη. Δεν θέλει με τίποτα να χάσει σε δεύτερο σερί ντέρμπι, αλλά η παράδοση στην έδρα της Αϊντχόφεν Β είναι κάκιστη. Μακροχρόνιοι τραυματίες οι Πάινενμπουρχ και Κέστενς, παραμένουν στα πιτς οι Περσίν και Σλέιχερς, αμφίβολος ο αμυντικός Βάουτερς.