*14η αγωνιστική

*Τα εννιά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal, τα οκτώ εξ’ αυτών συνδιαστικά με Over 2,5

*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ Β

Προηγούμενο ματς: Γλυκόπικρη γεύση της αφήνει το αποτέλεσμα απέναντι στην ΦΚ Αϊντχόφεν εκτός έδρας, αφού μέχρι το 87′ ήταν μπροστά στο σκορ με 1-2, αλλά τελικά συμβιβάστηκε με την ισοπαλία (2-2). Είδε την αντίπαλο να προηγείται νωρίς (5′), αλλά με δύο γκολ μέσα σε τρία λεπτά (85′, 88′), είχε καταφέρει προσωρινά να ανατρέψει την κατάσταση. Το δέχτηκε στο 90′ σε μία στιγμή αδράνειας της άμυνας της.

Προσπαθεί να χτίσει σερί η ομάδα του Ραμζί και η αλήθεια είναι πως βρίσκεται σε καλό δρόμο, αφού έχει μόλις μία ήττα σε οκτώ ματς πρωταθλήματος (3-4-1) και τρέχει αήττητο τριών αγώνων. Πολύ πιο σταθερή και σοβαρή σε σχέση με πέρυσι, το ζήτημα είναι το πώς θα διαχειριστεί την χειμερινή διακοπή που ακολουθεί. Γνώριμα τα αγωνιστικά της ζητήματα, πάντα εκτός ο κίπερ Πίρσμαν (6/0), μακροχρόνιος ο εφεδρικός πλάγιος χαφ Γκονζάγκα.

Αϊντχόφεν Β Στατιστικά

*6/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Over 2,5

Παίξε Νόμιμα στην Betsson (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

AΛΜΕΡΕ ΣΙΤΙ

Προηγούμενο ματς: Η νίκη της χρονιάς αυτή απέναντι στην Χέρακλες με 3-2 εντός έδρας την περασμένη αγωνιστική, προερχόμενη μάλιστα από ολική ανατροπή! Το ματς κυλούσε εφιαλτικά, αφού βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο 25′ , γλιτώνοντας και από τρίτο γκολ πέντε λεπτά αργότερα. Στην επανάληψη, όμως ήταν αγνώριστη προς το καλύτερο, έβγαλε πάθος και ψυχή, και κατάφερε να φτάσει στην ολική ανατροπή με τρία γκολ (47, 48′, 68′). Έπαιξε με παίκτη παραπάνω λόγω αποβολής αντιπάλου της στα δέκα τελευταία λεπτά.

Θέλει με στρωτό ποδόσφαιρο να παίρνει τους απαιτούμενους βαθμούς, η εικόνα της είναι σαφώς βελτιωμένη τον τελευταίο μήνα και αυτό μεταφράζεται και στην βαθμολογία, αφού ξεκόλλησε από τις τελευταίες θέσεις και κοιτάει μόνο ψηλότερα. Ενδεικτικό το ότι έχει μόλις μία ήττα στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της σε πρωτάθλημα και κύπελλο (6-2-1), στηρίζεται στην έδρα της και στο νεανικό της ρόστερ. Τελευταίο εκτός για τον μέσο Εσάγιας (7/0), τιμωρημένος ο αμυντικός Πολ (13/2), με χιαστό χάνει την σεζόν ο πλάγιος χαφ Ματουά (5/1), παραμένει στα πιτς ο πλάγιος μπακ Ακουγιόμπι (10/2).