*Στον πρώτο γύρο: Άουγκσμπουργκ – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-1

*Under 2,5 στα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

✅ Δείτε εδώ όλα τα παιχνίδια στο σημερινό κουπόνι του πάμε στοίχημα

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-0) από την Στουτγκάρδη. Σκόραραν οι Γκιρασί (11′), Ουντάβ (17′) και Λέβελινγκ (37′).

Σαν το πρόβατο στη σφαγή πήγε η Άιντραχτ Φρανκφούρτης στην Στουτγκάρδη, επιβεβαιώνοντας περίτρανα το ρόλο του αουτσάιντερ που έφερε απέναντι στην ομώνυμη ομάδα. Βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο νωρίς, έξι λεπτά αργότερα το σκορ ήταν ήδη 2-0 προτού οι γηπεδούχοι βάλουν το κερασάκι στην τούρτα πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Προσπάθησε να εκμεταλλευτεί τη χαλαρότητα της Στουτγκάρδης στο δεύτερο, χωρίς αποτέλεσμα. Καθοριστικής σημασίας για τους “αετούς” κρίνεται η αποψινή αναμέτρηση κόντρα στην Άουγκσμπουργκ, με την οποία μάχονται για την 6η θέση που οδηγεί στα πλέι οφ του Κόνφερενς Λιγκ.

Ηττήθηκαν στον πρώτο γύρο από αυτή, ωστόσο παρέμειναν αήττητοι στις επτά μεταξύ τους αγωνιστικές που προηγήθηκαν (4-3-0). Αξιοσημείωτο είναι πως η Άιντραχτ Φρανκφούρτης γνώρισε μόλις μία ήττα στις 24 τελευταίες εντός έδρας αγωνιστικές της ανεξαρτήτως αντιπάλου (12 νίκες, έντεκα ισοπαλίες): Αυτή από την Στουτγκάρδη (2-1) στον πρώτο γύρο. Εξέτισε ο Εμπιμπέ, παραμένει τιμωρημένος ο Τούτα.

ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 10/14 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΟΥΓΚΣΜΠΟΥΡΓΚ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Ουνιόν Βερολίνου. Τα γκολ πέτυχαν Τιτζ (47′) και Μίχελ (81′).

Τα σοβαρά αμυντικά προβλήματα της Ουνιόν Βερολίνου εκμεταλλεύτηκε η Άουγκσμπουργκ επιστρέφοντας στο δρόμο των επιτυχιών μετά από δύο αγωνιστικές (0-1-1). Σε μία αναμέτρηση με ελάχιστες σπουδαίες ευκαιρίες, απειλήθηκε σοβαρά μόλις μία φορά στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων κι ενώ όλα είχαν κριθεί.

Συγκεντρώνοντας 39 βαθμούς οι Βαυαροί βρίσκονται μόλις τρεις πίσω από την αποψινή αντίπαλό τους, ισορροπούν με την Φράιμπουργκ και απέχουν τρεις από την 9η Χόφενχαϊμ. Στις επτά τελευταίες αγωνιστικές ηττήθηκαν μόνο από τη Χόφενχαϊμ (3-1 εκτός) στις 7 του μηνός (πέντε νίκες, μία ισοπαλία).

Η Άουγκσμπουργκ παραμένει αήττητη στις οχτώ τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε ημέρα Παρασκευή, αποσπώντας 22 από τους διαθέσιμους 24 βαθμούς. Έχει δεχτεί συνολικά 18 γκολ από στημένες φάσεις στη φετινή Μπουντεσλίγκα.