*8η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πικρή ήττα υπέστη το Αιγάλεω το Σάββατο στο εκτός έδρας απαιτητικό ματς με τον Λεβαδειακό. Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, το «Σίτι» ήταν ιδιαίτερα επικίνδυνο, θα μπορούσε να έχει προηγηθεί. Το ματς είχε 35λεπτη διακοπή λόγω μπλακ άουτ στην ηλεκτροδότηση. Απόλυτα κυρίαρχοι οι Βοιωτοί στο τελευταίο ημίωρο, πίεσαν και έβγαλαν φάσεις, τελικά το γκολ ήρθε στα τελευταία δευτερόλεπτα με κεφαλιά του Δούμτσιου. Επιστροφή στις ήττες για την ομάδα του Απόστολου Χαραλαμπίδη, ήταν η δεύτερη στις τελευταίες τρεις αγωνιστικές, με ρεκόρ 3-1-2 βρίσκεται στην 4η θέση με 10 πόντους. Τα πηγαίνει αρκετά καλά, σίγουρα καλύτερα απ’ ότι περίμεναν οι ουδέτεροι.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στον Λεβαδειακό. Το γκολ σημειώθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα απ’ τον Δούμτσιο.

ΑΙΓΑΛΕΩ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 7/7 Under 2.5 στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*Μετρά 7/7 ΝG στο πρωτάθλημα.

ΡΟΔΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστρέφει στη δράση έπειτα από 10 ημέρες, δεν είχε υποχρεώσεις την περασμένη αγωνιστική, αναβλήθηκε η αναμέτρηση της με την Καλλιθέα λόγω επτά κρουσμάτων κορονοϊού στην αθηναϊκή ομάδα. Στην τελευταία τους υποχρέωση οι νησιώτες έμειναν στο εκτός έδρας 1-1 κόντρα στην Ιεράπετρα. Κακό το ματς στο πρώτο ημίχρονο, δεν είχε φάσεις, στο δεύτερο μέρος ο ρυθμός ανέβηκε. Η Ιεράπετρα προηγήθηκε και θα έπρεπε να διαχειριστεί καλύτερα την κατάσταση , η Ρόδος ισοφάρισε σχετικά γρήγορα. Όλα έδειχναν ότι πάμε προς ισοπαλία, στο φινάλε αμφότερες οι ομάδες είχαν από μια μεγάλη ευκαιρία, το 1-1 κρίθηκε δίκαιο. Παρέμεινε αήττητη η Ρόδος, έχει ρεκόρ 3-3-0, οι πρώτες απώλειες ήρθαν στα δύο εκτός έδρας ματς με Αστέρα Βλαχιώτη (0-0) και Χανιά (2-2). Με 12 πόντους η Ρόδος καταλαμβάνει τη τρίτη θέση, αν κερδίσει σήμερα θα πλησιάσει στην κορυφή.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κόντρα στην Ιεράπετρα στις 5 Δεκεμβρίου. Ο Καλούδης στο 56’ το 1-0, ισοφάρισε η Ρόδος στο 68’ με τον Σταματελόπουλο.