*Στα πλέι οφ: Nτεπορτίβο Πάστο – Αγκουίλας Ντοράντας 0-1

*Στο πρωτάθλημα (16/10): Ντεπορτίβο Πάστο – Αγκουίλας Ντοράντας 1-1

*Στο Απερτούρα: Αγκουίλας Ντοράντας – Ντεπορτίβο Πάστο 1-0

*6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

ΑΓΚΟΥΙΛΑΣ ΝΤΟΡΑΝΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Υπέστη την πρώτη της ήττα στα πλέι οφ, αφού ηττήθηκε με ανατροπή (2-1) από την Ιντεπεντιέντε Μεντεγίν εκτός έδρας, την περασμένη αγωνιστική. Προηγήθηκε στο 26′ με πέναλτι και με την βοήθεια του κακού αγωνιστικού χώρου, κατάφερε να βγάλει το ημίχρονο χωρίς να απειληθεί ουσιαστικά. Ήλεγχε το ματς, αλλά δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης από ανύπαρκτο πέναλτι στο 53′ και λίγα λεπτά αργότερα (63′) υπέστη την ολική ανατροπή από λάθος στην άμυνα.

Έκανε στάση το τρένο της «Ριονέγκρο», που έχασε τεράστια ευκαιρία να εξασφαλίσει μαθηματικά την παρουσία της στον τελικό από την τέταρτη αγωνιστική. Υπάρχει εκνευρισμός για την διαιτησία στον προηγούμενο αγώνα, αλλά ο τεχνικός της ζήτησε ενότητα. Κάρτες ο στόπερ Κινιόνες, πάντα εκτός με τραυματισμό ο στόπερ Παλάσιος.

Αγκουίλας Ντοράντας Στατιστικά

*Δεν έχει δεχτεί γκολ στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της

*8/10 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με under 2,5

NTEΠΟΡΤΙΒΟ ΠΑΣΤΟ

Προηγούμενο ματς: Τεράστια εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της Αμέρικα Ντε Κάλι την προηγούμενη αγωνιστική των πλέι οφ. Ήταν καλύτερη καθ’ όλη την διάρκεια της αναμέτρησης και έβγαλε αστείρευτο πάθος και μαχητικότητα. Δεν μετουσίωσε σε κάποιο γκολ την υπεροχή της στο πρώτο μέρος, αυτό έγινε στο 77′ στο πιο ισορροπημένο δεύτερο μέρος.

Με την νίκη αυτή, την πρώτη της στα πλέι οφ, η Πάστο προσπέρασε την Αμέρικα και διαθέτει μαθηματικές ελπίδες για την πρωτιά του ομίλου. Θέλει οπωσδήποτε νίκη στην έδρα της Αγκουίλας και να μην κερδίσει η Μεντεγίν την Αμέρικα. Μακροχρόνιοι τραυματίες οι Βαλόγιες (2/0) και Ορντονιέζ (12/0).