*Στο Απερτούρα: Μιγιονάριος – Αγκουίλας 2-2

*8/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Under 2,5

*4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με N/G

*7/10 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ολοκληρώθηκαν με ισοπαλία

ΑΓΚΟΥΙΛΑΣ ΝΤΟΡΑΝΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-0 απέναντι στην Ατλέτικο Νασιονάλ, για την περασμένη αγωνιστική. Κατάφερε να μετουσιώσει σε γκολ τη μοναδική της τελική στο πρώτο ημίχρονο, μπαίνοντας σε θέση οδηγού στο 34ο λεπτό. Έκανε το 2-0 στο 54’ και άντεξε στην πίεση των φιλοξενούμενων στη συνέχεια, κρατώντας το μηδέν στην άμυνα μέχρι τέλους.

Η ομάδα του κόουτς Ακόστα, συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία της στο Κλαουσούρα, όπου και παραμένει αήττητη μετά από επτά αγώνες (4-3-0). Χαρακτηριστική η δυσκολία με την οποία παραβιάζεται η εστία της (4 γκολ παθητικό σε 7 ματς).

Αγκουίλας Nτοράντας Στατιστικά

*4/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Under 2,5

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με goal/goal

ΛΟΣ ΜΙΓΙΟΝΑΡΙΟΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 1-0 απέναντι στην Ατλέτικο Νασιονάλ, για την περασμένη αγωνιστική. Το γκολ που έμελλε να κρίνει την αναμέτρηση σημειώθηκε μόλις στο 5ο λεπτό, με τους γηπεδούχους να απολαμβάνουν αριθμητικό πλεονέκτημα για ένα ολόκληρο ημίχρονο και να διαχειρίζονται άψογα το υπέρ τους σκορ μέχρι τέλους.

Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς ήττα στο πρωτάθλημα για τους “Εκατομμυριούχους” (2-1-0), έχοντας κρατήσει μάλιστα την εστία τους ανέπαφη στα δύο πιο πρόσφατα. Εκτός έδρας αγνοούν τη νίκη (0-2-2), ενώ δεν έχουν βρει καν το δρόμο προς τα δίχτυα σε τέσσερα ματς.