Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος.

ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Αγίου Ιερόθεου, μετά και την ήττα που υπέστη στην έδρα του Ιωνικού (2-1). Στο τελευταίο παιχνίδι της, η ομάδα του Μαργαρίτη Χατζηαλέξη φιλοξένησε τον Ιάλυσο, κόντρα στον οποίο και πήρε μια άνετη νίκη με σκορ 3-0. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ στο 10ο μόλις λεπτό με τέρμα του Σαγανά, με τον Σούφλα να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του με πέναλτι στο 74ο λεπτό. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν για το τελικό αποτέλεσμα. Αυτή ήταν και η δεύτερη φετινή νίκη για το Άγιο Ιερόθεο στο φετινό πρωτάθλημα, μετά και από αυτή στην πρεμιέρα κόντρα στην Τρίγλια Ραφήνας (0-1). Το σημερινό παιχνίδι θα είναι και το δεύτερο μπροστά στο κοινό του και θέλει να διπλασιάσει τις νίκες του κόντρα στον Ηλυσιακό, εκμεταλλευόμενος και την κακή ψυχολογία του αντιπάλου του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί του Ιάλυσου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα δυο τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο

Μετά από τρία παιχνίδια, που έχει δώσει μέχρι τώρα, στο πρωτάθλημα ο Ηλυσιακός εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη, έχοντας απολογισμό μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα των Μεγάρων φιλοξένησε τον Εθνικό Πειραιά, από τον οποίο και γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2. Το μοναδικό τέρμα από πλευράς γηπεδούχων σημείωσε στο 38ο λεπτό της αναμέτρησης ο Καντούτσης, φέρνοντας το παιχνίδι προσωρινά στα ίσα. Το παιχνίδι αυτό ήταν και το τελευταίο του Ισίδωρου Σταυριανού στον πάγκο της ομάδας, ο οποίος και αποτέλεσε παρελθόν μαζί με τον τεχνικό διευθυντή, Δημήτρη Τσιαμπουρή. Τη θέση του στην τεχνική ηγεσία ανέλαβε ο Κώστας Ψυρόπουλος, ο οποίος χαρακτήρισε όνειρο ζωής αυτή τη δουλειά. Στο σημερινό παιχνίδι, ο Ηλυσιακός θα παραταχθεί πλήρης και με καλή ψυχολογία, με το νεαρό τεχνικό να έχει την ευκαιρία να παρατάξει την καλύτερη δυνατή ενδεκάδα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τον Εθνικό Πειραιώς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.