*5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με Over 2,5

*6/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*Απόλυτα ισορροπημένη η πρόσφατη μεταξύ τους προϊστορία (3-4-3).

ΑΓΙΑΞ Β

Προηγούμενο ματς: ‘Ηταν τραγικός στο εκτός έδρας ντέρμπι με αντίπαλο την Άλκμααρ Β και ηττήθηκε με 5-2 σε εξ’ αναβολής παιχνίδι την περασμένη Δευτέρα. Προηγήθηκε στο 6′, ένα λεπτό μετά ισοφαρίστηκε (7′) και στο 12′ βρέθηκε πίσω στο σκορ. Ισοφάρισε εκ νέου στο 34′, αλλά στην επανάληψη κατέρρευσε ολοσχερώς και δέχτηκε τρία γκολ (49′, 75′, 87′).

Ότι καλό έδειξε στο ματς με την Έμεν, όπου και εκεί παρουσιάστηκε τραγικός αμυντικά, το γκρέμισε εντελώς με την εικόνα του στο παιχνίδι με αντίπαλο την Άλκμααρ Β. Για ακόμη ένα ματς στην άμυνά του οι αντίπαλοι επιθετικοί έκαναν πάρτι, ενώ πέρα από τα γκολ δέχτηκε και πολλές τελικές προς την εστία του. Παραμένει στην τελευταία θέση με μόλις έναν βαθμό μετά από έξι παιχνίδια, μοιάζει άλυτο το αμυντικό του πρόβλημα και όσο υπάρχει, δεν μπορεί να έχει υψηλές βλέψεις.

Τραυματίες ο αναπληρωματικός στόπερ Μπούτερα, ο βασικός εξτρέμ Μάρτα, ο μεσοεπιθετικός Ιντούμπο-Μουζάμπο, ο στόπερ Μιλοβάνοβιτς και ο επιθετικός Μπορούτ. Αμφίβολος ξανά ο μεσοεπιθετικός Φινκ.

Άγιαξ Β Στατιστικά

*Τα έξι τελευταία παιχνίδια του έληξαν με goal/goal και Over 2,5

*Βρέθηκε να χάνει στα 5/7 τελευταία πρώτα ημίχρονα

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΦΚ ΑΪΝΤΧΟΦΕΝ

Προηγούμενο ματς: Έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο την Ντεν Χάαγκ εντός έδρας σε εξ’ αναβολής παιχνίδι πρωταθλήματος την περασμένη Δευτέρα. Προηγήθηκε στο 23′, αλλά η αντίπαλος είχε σχεδόν άμεση απάντηση (37′). Δέχτηκε μεγάλη πίεση στην επανάληψη αλλά άντεξε μέχρι τέλους.

Μπορεί για ακόμη μια φορά η εμφάνισή της να μην έπιασε υψηλά στάνταρ απόδοσης, αλλά πήρε κάτι θετικό από παιχνίδι της και αυτό είναι το σημαντικό. Παραμένει αήττητη μετά από πέντε παιχνίδια (2-3-0), ενώ εκκρεμεί και ο αγώνας απέναντι στην Μάαστριχτ. Το ιδιαίτερα με την περίπτωσή της είναι πως την διακατέχει μια διαφορετική νοοτροπία από τα πρότυπα της κατηγορίας, αφού παίζει ως επί το πλείστον αμυντικά και κλειστά.

Μακροχρόνιοι τραυματίες ο στόπερ Πάινενμπουρχ και ο εξτρέμ Κέστενς, στην λίστα αυτή ήρθαν για να προστεθούν ο βασικός επιθετικός Σλέεχερς και ο μέσος Περσίν.