* Στον πρώτο γύρο (04/06): Ουγγαρία – Αγγλία 1-0

Δείτε τα Προγνωστικά Nations League

ΑΓΓΛΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία (0-0) εντός έδρας με αντίπαλο την Ιταλία.

Άλλη μία ακόμη απογοητευτική εμφάνιση σημείωσε το σύνολο του Σάουθγκεϊτ, δεν βοήθησε την κατάσταση το rotation που έκανε στο “Μολινό” το περασμένο Σάββατο για να παρουσιαστεί πιο “φρέσκια” η Αγγλία. Παρέμεινε ουραγός, χωρίς νίκη μέχρι στιγμής στον όμιλο.

Πρώτη μεγάλη απειλή για τους Ιταλούς με τον Φρατέζι, απάντησαν με ευκαιρία του Έιμπραχαμ και δοκάρι του Μάουντ οι Άγγλοι, πριν το 10λεπτο. Ακολούθησε τεράστια ευκαιρία, με τον Ράμσντεϊλ να βγάζει το πλασέ του Τονάλι από κοντά και το ημίχρονο έκλεισε με τρεις ακόμη καλές στιγμές της “σκουάντρα ατζούρα”. Ο Στέρλινγκ είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο δεύτερο μέρος, στο οποίο όμως έπεσε δραματικά ο ρυθμός.

Τέσσερις μέρες νωρίτερα στο Μόναχο, “ξύπνησε” στο τελευταίο 20λεπτο, με την είσοδο του Γκρίλις στο ματς να βοηθά τα μέγιστα και δικαίως έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τους Γερμανούς (1-1). Στην πρεμιέρα της Βουδαπέστης υπέστη δίκαιη ήττα από τους Ούγγρους (1-0), που κέρδισαν κατά κράτος τις μονομαχίες έντασης.

Ξανά διαθέσιμοι οι Φόντεν, Τομόρι και Φίλιπς, αναμένεται να επιστρέψει στο αρχικό σχήμα ο Κέιν.

Εθνική Αγγλίας ρόστερ

Τερματοφύλακες: Πίκφορντ (Έβερτον), Πόουπ (Μπέρνλι), Ράμσντεϊλ (Άρσεναλ)

Αμυντικοί: Στόουνς (Μάντσεστερ Σίτι), Κόαντι (Γουλβς), Μαγκουάιρ (Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ), Γκουέι (Κρίσταλ Πάλας), Γουόκερ (Μάντσεστερ Σίτι), Τρίπιερ (Νιουκάστλ), Τζέιμς (Τσέλσι), Τομόρι (Μίλαν), Τζάστιν (Λέστερ)

Μέσοι: Ράις (Γουέστ Χαμ), Μάουντ (Τσέλσι), Μπέλινχαμ (Ντόρτμουντ), Γουόρντ-Πράους (Σαουθάμπτον), Γκάλαχερ (Κρίσταλ Πάλας), Φίλιπς (Λιντς)

Επιθετικοί: Στέρλινγκ (Μάντσεστερ Σίτι), Κέιν (Τότεναμ), Γκρίλις (Μάντσεστερ Σίτι), Φόντεν (Μάντσεστερ Σίτι), Σάκα (Άρσεναλ), Έιμπραχαμ (Ρόμα), Μπόουεν (Γουέστ Χαμ)

ΑΓΓΛΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 5/7 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τη Γερμανία. Ο Νάγκι άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό και ο Χόφμαν ισοφάρισε για τη Γερμανία τρία λεπτά αργότερα.

Οι “μαγυάροι” φωνάζουν ότι δικαίως βρίσκονται στη μεγάλη κατηγορία του Nations League με τις μέχρι τώρα εμφανίσεις τους απέναντι στην ευρωπαϊκή ελίτ, όπως έκαναν και στον όμιλο του “θανάτου” στο περσινό Euro.

Το Σάββατο πραγματοποίησαν μία ακόμη αξιέπαινη εμφάνιση υποδεχόμενοι τους Γερμανούς. Μπήκαν με ορμή μπροστά στο ένθερμο κοινό τους, όπως συνηθίζουν και αιφνιδίασαν τα “πάντσερ” με μία ακόμη γρήγορη μετάβαση. Άμεση η απάντηση των Γερμανών με βαθιά μπαλιά του Σλότερμπεκ στην πλάτη της άμυνας, αλλά δυσκολεύτηκαν πάρα πολύ να δημιουργήσουν απέναντι στην καλοστημένη άμυνα του Ρόσι. Οι Ούγγροι είχαν μεγάλη ευκαιρία πριν κλείσει το ημίχρονο, ο σκόρερ Χόφμαν ξόδεψε εξαιρετική προϋπόθεση στο 72’ και το ματς τέλειωσε με τους γηπεδούχους ναι είναι πιο κοντά στο δεύτερο γκολ!

Στάθηκαν πολύ καλά και στην Τσεζένα πριν τέσσερις μέρες, δεν κατέρρευσαν μετά το 2-0 των Ιταλών στο ημίχρονο, αντιθέτως μείωσαν και άγχωσαν ως το τέλος τους Ιταλούς. Στην πρεμιέρα πραγματοποίησαν την καλύτερη εμφάνιση του καλοκαιριού στο δικαιότατο 1-0 επί των σημερινών τους αντιπάλων.

Συμπλήρωσε κάρτες ο βασικός κίπερ Γκουλάτσι, επιστρέφει από τιμωρία ο χαφ Σέφερ. Τραυματίστηκε ο χαφ Κλαϊνχάισλερ.