ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ - ΠΑΦΟΣ Προγνωστικά

*Πρώτος γύρος στο κύπελλο Κύπρου. Πρόκειται για μονή αναμέτρηση και σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εάν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Σε ουδέτερη έδρα και χωρίς VAR.

ΑΕ ΖΑΚΑΚΙΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τον Ερμή Αραδίππου, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με πέναλτι στο 14ο λεπτό και παρότι έφερε το ματς στα ίσα με τον Σιφναίο στο 76′, οκτώ λεπτά μετά δέχθηκε και δεύτερο τέρμα, για το τελικό αποτέλεσμα.

Από δυο σερί ήττες προέρχεται η ΑΕ Ζακακίου. Στο πιο πρόσφατο παιχνίδι που έδωσε, το περασμένο Σάββατο, φιλοξενήθηκε από τον Ερμή Αραδίππου, για τη δεύτερη κατηγορία της Κύπρου, στην έδρα του οποίου ηττήθηκε με 2-1. Δεν ικανοποίησε πλήρως με την εμφάνισή της και παρότι ισοφάρισε το σκορ, αυτό δεν κράτησε για πολύ, δεχόμενη και δεύτερο τέρμα στα επόμενα λεπτά. Είναι έτσι στους τρεις βαθμούς σε ισάριθμα παιχνίδια. Επιστροφή στο κύπελλο, μετά από τέσσερα χρόνια απουσίας, στα οποία δεν είχε δηλώσει συμμετοχή. Τη σεζόν 2011-2012 είχε φτάσει μέχρι τα ημιτελικά.

ΑΕ Ζακακίου Στατιστικά

*2-3 Goals τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΠΑΦΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τον Απόλλωνα Λεμεσού, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα με τον Ζάιρο στο 38′, δεχόμενη εν τέλει την ισοφάριση στο 65ο λεπτό.

Αήττητη παραμένει στη σεζόν η Πάφος, έχοντας τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες στα μέχρι τώρα επίσημα παιχνίδια της. Το Σάββατο, η ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ φιλοξενήθηκε από τον Απόλλωνα Λεμεσού, στο ντέρμπι κορυφής του πρωταθλήματος, με τον οποίο αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1. Από ένα ημίχρονο η κάθε πλευρά, με την ίδια να είναι καλύτερη στο πρώτο μισό και προηγείται δίκαια στο σκορ, ενώ παρότι είχε κάποιες καλές στιγμές και στο δεύτερο, δεν τις αξιοποίησε, δέχθηκε την ισοφάριση και γλίτωσε τα χειρότερα στην πορεία.

Κάπως έτσι, έλαβε τέλος το νικηφόρο σερί των τριών αγώνων, στο οποίο κράτησε και το μηδέν στην άμυνα. Στρέφει τώρα την προσοχή της στο κύπελλο, το οποίο την ενδιαφέρει αρκετά. Ταβάνι της ωστόσο είναι τα ημιτελικά (2017-2018), ενώ πέρυσι έμεινε εκτός από τον δεύτερο γύρο. Άπαντες παρόντες για τον Μπεργκ, ο οποίος ετοιμάζει αρκετές αλλαγές.