*7η αγωνιστική.

*Κεκλεισμένων των θυρών.

ΑΕΚ Β’ ΑΝΑΛΥΣΗ

Πηγαίνει «τρένο» η ΑΕΚ Β’, πέρασε και απ’ την έδρα του Διαγόρα την περασμένη εβδομάδα. Οι Ροδίτες παρουσιάστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων, δεν είχαν τρόπο να περιορίσουν την «ένωση», ενώ και στο κομμάτι της επίθεσης πήραν πολύ χαμηλό βαθμό, δεν είχαν δημιουργία και ιδέες. Η ισοπαλία ήταν ό,τι περισσότερο θα μπορούσαν να πάρουν, ωστόσο το πέναλτι του Μουμίν στο 82’ έφερε το 0-1 για την ΑΕΚ Β’.

Επιστροφή στις επιτυχίες για την ομάδα του Οφρυδόπουλου μετά το εκτός έδρας 0-0 με τον Εργοτέλη, είχαν προηγηθεί τρεις νίκες με Καλαμάτα (1-0 εντός), Παναθηναϊκό Β’ (0-2 εκτός) και Καραϊσκάκη (2-1 εντός). Με 13 πόντους η ΑΕΚ Β’ είναι δεύτερη στη βαθμολογία του νοτίου ομίλου, στο -4 απ’ τον Λεβαδειακό, που όμως έχει δύο ματς περισσότερα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 1-0 επί του Διαγόρα. Το γκολ ο Γιούσης με πέναλτι στο 82’.

ΑΕΚ Β’ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*ΝG τα 3/4 παιχνίδια στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*Under 2.5 τα 3/4 ματς στο πρωτάθλημα.

ΧΑΝΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιτέλους, νίκη για τα Χανιά, που δεν είχαν πρόβλημα κόντρα στην Κηφισιά την περασμένη εβδομάδα. Η ομάδα της Κρήτης είχε τρομερή ενέργεια απ’ την πρώτη στιγμή, η Κηφισιά δεν κατάφερε να τη ματσάρει, το ματς είχε τελειώσει απ’ το πρώτο ημίχρονο με το 3-0 των Χανίων! Τυπική διαδικασία το δεύτερο μέρος, τα Χανιά έκαναν διαχείριση και η αθηναϊκή ομάδα δεν είχε τρόπο να απειλήσει. Πρώτη νίκη για τους Κρητικούς έπειτα από πέντε σερί ισοπαλίες, με οκτώ πόντους είναι στην ένατη θέση. Διαθέσιμοι οι Κολλάς και Μασούρα, η αποστολή: Κατσιμήτρος, Κουτζαβασίλης, Ζιούλης, Στίκας, Κογιέτε, Παντεκίδης, Πατάπης, Καμαρά, Τσαμούρης, Μασούρας, Βασιλακάκης, Καλαϊτζάκης, Κάρλος, Τριανταφυλλάκος, Παναγιωτούδης, Μπαΐροβιτς, Βάρκας, Βασιλόγιαννης, Κόλα, Κολλάς.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-0 επί της Κηφισιάς. Στο 4’ το 1-0 ο Μπαΐροβιτς, στο 45’ το 2-0 έκανε ο Βάρκας, το τελικό 3-0 ήρθε στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους απ’ τον Μπαΐροβιτς!