*Νότιος όμιλος.

*Στον Α’ γύρο: Αιγάλεω – ΑΕΚ Β 1-1

*Kαι τα τρία μεταξύ τους παιχνίδια έχουν λήξει με ακριβές σκορ 1-1.

ΑΕΚ Β

Προηγούμενο ματς: Ακόμη ένα απαιτητικό εκτός έδρας παιχνίδι στο οποίο εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων, αφού ηττήθηκε την περασμένη αγωνιστική από την Ηλιούπολη με 3-1. Μπήκε με διάθεση να δημιουργήσει απειλές στην αντίπαλό της και κατάφερε να προηγηθεί στο 20′ με τον Χριστόπουλο. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη, αμυντικά δεν απέπνεε καμία εμπιστοσύνη, με αποτέλεσμα να ισοφαριστεί άμεσα με αυτογκόλ του Λάτσι (24′). Στην επανάληψη, ήταν εξίσου ασταθής και δέχτηκε δύο γκολ από τον Τριανταφυλλάκο μέσα σε πέντε λεπτά (66′, 71′).

Συνεχίζει να προβληματίζει έντονα η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου, η οποία στα τελευταία δέκα παιχνίδια της στο πρωτάθλημα έχει κερδίσει μόνο τον διαλυμένο Ηρόδοτο. Ευτυχώς για την ίδια που δεν έχει δικαίωμα υποβιβασμού, διαφορετικά θα είχε μπλέξει για τα καλά. Θα λείψουν καιρό οι τραυματίες Σπυριδάκης, Μαχαίρας και Λέλεκας, θέμα και για τον μέσο Ρουκουνάκη.

ΑΕΚ Β Στατιστικά

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με Χ στο πρώτο ημίχρονο

*4/6 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G και Under 2,5

ΑΙΓΑΛΕΩ

Προηγούμενο ματς: Ήξερε πως το εντός έδρας παιχνίδι απέναντι στην πρωτοπόρο Κηφισιά ήταν το πιο απαιτητικό από αυτά που είχε δώσει μέχρι τώρα, αυτό φάνηκε και στον αγωνιστικό χώρο, αφού ηττήθηκε με το βαρύ 0-3 την περασμένη αγωνιστική. Κάπως βαρύ το σκορ, δεν μπόρεσε να διεκδικήσει τις πιθανότητές του, καθώς έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του κίπερ Σκαφίδα μόλις στο 18′. Φυσικό και επόμενο ήταν λοιπόν να το πάρει η κάτω βόλτα, το σκορ διαμορφώθηκε από το 26′ μέχρι το 50′.

Το «Σίτι» δεν φαίνεται να επηρεάζεται ιδιαίτερα από την ήττα αυτή, μολονότι έλαβε τέλος ένα εντυπωσιακό σερί εννιά αγώνων που έτρεχε χωρίς ήττα. Τα επόμενα παιχνίδια του είναι αυτά που θα καθορίσουν σε μεγάλο βαθμό την παραμονή του στην κατηγορία, με τα μέχρι τώρα δεδομένα μοιάζει να ελέγχει την κατάσταση. Παραμένει τραυματίας ο Σταματάκης, αποβλήθηκε στο παιχνίδι με την Κηφισιά και είναι τιμωρημένος ο κίπερ Σκαφίδας, συμπλήρωσε κάρτες και θα απουσιάσει ο Σκεντεράι.