*Πρώτος γύρος στο κύπελλο Κύπρου. Πρόκειται για μονή αναμέτρηση και σε περίπτωση ισοπαλίας, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εάν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Χωρίς VAR.

*Αήττητη η ΑΕ Λεμεσού στα επτά τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο τον Ερμή Αραδίππου, στα οποία και μετράει έξι νίκες και μια ισοπαλία.

*Over 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τον ΑΠΟΕΛ, για το πρωτάθλημα.

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη τη φετινή σεζόν η ΑΕ Λεμεσού, όπου σε πέντε αντίστοιχα παιχνίδια μετράει δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την Κυριακή, η ομάδα του Τσέντομιρ Γιανέφσκι φιλοξενήθηκε από τον ΑΠΟΕΛ, με τον οποίο “κόλλησε” στο μηδέν. Παρατάχθηκε με αμυντικούς προσανατολισμούς και παρότι δέχθηκε αρκετή πίεση, απέφυγε τα χειρότερα. Απείλησε μόλις μια φορά και αυτή στις καθυστερήσεις του ματς και χωρίς μεγάλη επιτυχία.

Παραμένει έτσι αρκετά χαμηλά στην κατάταξη. Στρέφει τώρα την προσοχή της στο σημερινό παιχνίδι του κυπέλλου, όπου θα ψάξει την πρώτη νίκη για φέτος, έτσι ώστε να μην πέσει θύμα έκπληξης από νωρίς στη διοργάνωση. Δεν υπολογίζονται οι Φιλίπποβιτς, Κατσάνικλιτς, Συλβέστρος, Φράντζης και Μπρούνο Σάντος.

ΑΕ Λεμεσού Στατιστικά

*No Goal και Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της ΑΕ Ζακακίου, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Μπρούνο στο 14ο λεπτό και παρότι δέχθηκε την ισοφάριση στο 76′, οκτώ λεπτά μετά βρήκε και πάλι δίχτυα, αυτή τη φορά με τον Καμαρά, για το τελικό αποτέλεσμα.

Από τη δεύτερη διαδοχική του νίκη προέρχεται ο Ερμής Αραδίππου, μετά και από εκείνη που πανηγύρισε στην έδρα του ΠΟ Ξυλοτύμβου (2-3). Το Σάββατο, υποδέχθηκε την ΑΕ Ζακακίου, της οποίας και επικράτησε με 2-1. Παρότι πήρε προβάδισμα από νωρίς και από το σημείο του πέναλτι, είδε την αντίπαλο του να ισοφαρίζει προς το φινάλε. Ωστόσο, βρήκε άμεση απάντηση και πανηγύρισε το τρίποντο. Έφτασε έτσι τους έξι βαθμούς σε τρεις αγωνιστικές, έχοντας ηττηθεί στην πρεμιέρα από την Αγία Νάπα (0-3). Το 2014 έφτασε μέχρι τον τελικό του κυπέλλου, όπου και ηττήθηκε με 2-0 από τον ΑΠΟΕΛ, ενώ πέρυσι αποκλείστηκε στον δεύτερο γύρο από την Ένωση Παραλιμνίου (1-1 εντός, 5-0 εκτός).