*18η αγωνιστική

*Η Σαμπάιο Κορέα έχει κερδίσει μόνο μία φορά την Αβαϊ, αλλά σε αυτό το γήπεδο, με σκορ 2-5, το 2020.

ΑΒΑΪ

Προηγούμενο ματς: Η Αβαϊ έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Πόντε Πρέτα, πληρώνοντας την αποβολή παίκτη της μόλις στο τέταρτο λεπτό! Δέχθηκε το γκολ από τον Φελίπε Αμαράλ στο 41’, ενώ μετά το 60’ έμεινε με εννιά παίκτες, κάτι που δεν την επέτρεψε ούτε καν μία απλή αντίδραση.

Η Αβαϊ δεν έπαιξε εκτός με την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, επειδή δεν μπόρεσε να ταξιδέψει από την πόλη της. Στον τελευταίο της αγώνα ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Πόντε Πρέτα, γνωρίζοντας δεύτερη σερί ήττα στο γήπεδό της, πάλι χωρίς να σκοράρει, ενώ συμπλήρωσε 11 σερί παιχνίδια χωρίς νίκη!.

Πλέον όχι απλά είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, χωρίς να είναι σε απόσταση βολής, ούσα στο -7 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής, είναι και η ουραγός του βαθμολογικού πίνακα,διαθέτοντας τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας!.

Τραυματίες και απόντες είναι οι Γκιγιέρμε Σάντος (ΕΠ), Καζού (ΜΕ), Ζιν Λούκας (ΜΕ), Τιάγκο Ρόσα (ΑΜ), Φαμπρίσιο Μπαϊάνο (ΜΕ), Ζούλιο Σέζαρ (ΕΠ) και τιμωρημένοι είναι οι Αλεξάντερ (ΤΕ), Ντενίνιο (ΕΠ).

Αβαϊ Στατιστικά

*Εχει πέντε σερί under 2,5

*Εχει τέσσερα συνεχόμενα N/G

*Εχει 9/14 under 2,5 εντός έδρας

ΣΑΜΠΑΪΟ ΚΟΡΕΑ

Προηγούμενο ματς: Η Σαμπάιο Κορέα έφερε 0-0 εντός έδρας με την Ιτουάνο, έχοντας δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, ενώ δεν εκμεταλλεύτηκε ούτε το γεγονός πως μετά το 66ο λεπτό έπαιζε με αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω αποβολής.

Η Σαμπάιο Κορέα δεν κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση της Ιτουάνο, μένοντας στο 0-0 εντός έδρας απέναντι της. Αυτό πάντως ήταν το δεύτερο σερί παιχνίδι που κρατάει το μηδέν στην εστία της. Κέρδισε τον πιο πρόσφατο αγώνα της εκτός έδρας, πρώτη της νίκη εκτός έπειτα από τρεις σερί ήττες, μόλις δεύτερη στο πρωτάθλημα.

Είναι ακόμη στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, χαμηλά σε αυτόν, στην 15η θέση του, ούσα πλέον στο +2 από την ζώνη του υποβιβασμού, αλλά με τις δύο ομάδες που είναι από κάτω της σε αυτή την απόσταση να έχουν αγωνιστεί σε αυτή την αγωνιστική.

Επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός μέσος Φερέιρα που αποβλήθηκε στο ντεμπούτο του με τη φανέλα της ομάδας, αυτή τη φορά τιμωρημένος είναι ο αμυντικός Γκάμπριελ Φουρτάδο, ενώ ως συνήθως, σε εκτός έδρας παιχνίδι, έμεινε εκτός για να ξεκουραστεί ο 35χρονος μεσοεπιθετικός Πιμεντίνια.