*14η  αγωνιστική

*Οι δύο ομάδες έχουν παίξει τρεις φορές τα τελευταία χρόνια σε αυτό το γήπεδο, με την Αβαϊ αήττητη, αν και έχει 2/2 ισοπαλίες σε παιχνίδια για εθνικό πρωτάθλημα.

Αβαϊ – Μπραζίλ Ντε Πελότας στην Bet365

ΑΒΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Αβαϊ ηττήθηκε με 3-1 εκτός έδρας από την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, αν και η απόδοση της ήταν τέτοια που δεν άξιζε μία τόσο «βαριά» ήττα. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από δύο σερί νίκες. Είναι ακριβώς στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά απέχει ελάχιστους βαθμούς πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +5 για την ακρίβεια, απ’ ότι είναι στην πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στην άνοδο, όπου βρίσκεται στο -6 από εκεί.

χτύπησε ο αριστερός μπακ Κάπα που θα λείψει και δεν θα παίξει ξανά φέτος, ενώ ο τεχνικός της, Τζενίνιο παραδέχιηκε πως η ομάδα του είναι σε αναζήτηση ενός επιθετικού και ενός κεντρώοου παίκτη.

Από τα προηγούμενα παιχνίδια έλειψαν λόγω τραυματισμών οι Ρενάτο (ΜΕ), Γουέσλεϊ (ΜΕ), Ζόναθαν (ΕΠ), Κάπα (ΑΜ) και αμφίβολη είναι η συμμετοχή των Μπετάο (ΑΜ), Μπρούνο Σίλβα (ΜΕ) που έχασαν τα τελευταία παιχνίδια. Επιστρέφει από τιμωρία ο πρώτος σκόρερ της, Γκάστον Ροντρίγκεζ,

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Αβαϊ έχασε 3-1 εκτός έδρας από την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, αν και το τελικό σκορ την αδικεί. Είχε ευκαιρίες τόσο για να προηγηθεί όσο και να ισοφαρίσει, αφότου βρέθηκε πίσω στο σκορ από γκολ του Ιάγκο Ντίας στο 22’. Αλλά δέχθηκε δύο τέρματα σε τρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο, από τους Ιάγκο Ντίας (62’), Ντιέγκο Τόρες (65’), καταφέρνοντας να μειώσει με τον Ρίλντο στο 81’, ενώ στις καθυστερήσεις κέρδισε και πέναλτι, το οποίο απώλεσε!

Αβαϊ Στατιστικά

*Εχει 3/5 G/G μαζί με over 3,5 στα τελευταία της παιχνίδια (bet365 παίξε νόμιμα).

*Εχει 5/7 N/G μαζί με under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΜΠΡΑΖΙΛ ΝΤΕ ΠΕΛΟΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπραζίλ Ντε Πελότας έχασε ξανά έπειτα από έξι αγώνες, με 0-1 εντός έδρας από την Σαπεκοένσε, αν και δεν άξιζε αυτή την ήττα, σε ένα παιχνίδι που όλα έδειχναν πώς θα λήξει ισόπαλο. Πάντως μακριά από το γήπεδο της είναι αήττητη στους τρεις τελευταίους αγώνες, με δύο ισοπαλίες. Αλλωστε είναι μία από τις τέσσερις ομάδες με τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, έξι τον αριθμό.

Είναι οριακά στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, απέχοντας λίγο πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +4 για την ακρίβεια, απ’ ότι στην πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, όπου βρίσκεται στο -7.

Θα λείψει ο τραυματίας μέσος Γκέγκε, χωρίς κάποιο νεότερο πρόβλημα απουσιών να έγινε γνωστό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπραζίλ Ντε Πελότας έχασε 0-1 εντός έδρας από την Σαπεκοένσε, δεχόμενη το γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα από τον Λουίζ Οτάβιο και ενώ νωρίτερα είχε ευκαιρίες να προηγηθεί, αλλά γλίτωσε και από το δοκάρι της σε μία περίπτωση.