30η αγωνιστική

*2-3 Goals τα 6/7 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Μποταφόγκο – Αβαΐ 0-1

ΑΒΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, δέχθηκε δεύτερο τέρμα στο 56′ και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει απλά με τον Ουίλιαμ Ποτκέρ, δέκα λεπτά μετά, για το τελικό αποτέλεσμα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα προέρχεται στο πρωτάθλημα η Αβαΐ, μετά και από εκείνη κόντρα στη Σάο Πάολο (4-0 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λίσκα υποδέχθηκε την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Αν και καλύτερη στον αγωνιστικό, υπέπεσε σε ατομικά λάθη που της στοίχισαν και την έφεραν με την πλάτη στον τοίχο. Παρότι μείωσε στην πορεία, δεν κατάφερε να πάρει το κάτι παραπάνω.

Διατηρείται έτσι εντός της ζώνης του υποβιβασμού και πιο συγκεκριμένα στην προτελευταία θέση, απέχοντας παράλληλα τρεις βαθμούς από τη σωτηρία. Επικράτησε μια φορά στα έξι πιο πρόσφατα εντός της, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Στη διάθεση του προπονητή τους τέθηκαν και πάλι οι Κορτέζ και Μπρούνο Σίλβα. Δεν αναφέρθηκαν πιθανά αγωνιστικά προβλήματα.

Αβαΐ Στατιστικά

*Under 2.5 τα 7/9 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΠΟΤΑΦΟΓΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από την Παλμέιρας, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 20ο λεπτό με τον Τικίνιο, δεχόμενη την ανατροπή στην πορεία (πεν. 26′, 36′, 60′), με τους φιλοξενούμενους να παίζουν και με δέκα παίκτες από το 69ο λεπτό.

Μετά από τέσσερα παιχνίδια, στα οποία και μετρούσε τρεις νίκες και μια ισοπαλία, η Μποταφόγκο υπέστη και πάλι την ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λουίς Κάστρο υποδέχθηκε την Παλμέιρας, από την οποία και ηττήθηκε με 1-3. Παρότι πήρε προβάδισμα στην πρώτη αξιόλογη ευκαιρία που δημιούργησε, στην πορεία παραδόθηκε στην ανωτερότητα της αντιπάλου της και έμεινε δικαίως με άδεια χέρια.

Παρόλα αυτά, διατηρείται ζωντανή στη μάχη για την έξοδο στο ερχόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα. Αλώβητη στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της, έχοντας πανηγυρίσει το διπλό στις τρεις πιο πρόσφατες εξόδους της. Εκτίουν τιμωρία οι Ούγκο και Ντελ Πιάζε.