5η αγωνιστική

*Η Κοριτίμπα επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Αβαΐ.

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΒΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Ιντερνασιονάλ, για το πρωτάθλημα. Δυο δοκάρια για τους γηπεδούχους στο παιχνίδι.

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, η Αβαΐ κατάφερε να παραμείνει αήττητη, μετά και τη νίκη που πανηγύρισε κόντρα στη Γκοϊάς (3-2 εντός). Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Εντουάρντο Μπαρόκα φιλοξενήθηκε από την Ιντερνασιονάλ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Αποτέλεσμα θετικό σε μια από τις πιο δύσκολες έδρες της χώρας, με το ρόλο της να είναι περισσότερο παθητικός και την αντίπαλό της να έχει και δυο δοκάρια.

Κάπως έτσι, έφτασε τους επτά βαθμούς μετά από τις τέσσερις πρώτες στροφές. “Παίζουμε μπροστά στους οπαδούς μας, γνωρίζοντας καλά τι σημαίνει αυτή η ομάδα για εκείνους. Οπότε και είναι υποχρέωση μας να τους δώσουμε χαρά”, δήλωσε ο κόουτς Μπαρόκα. Εξέτισε την τιμωρία του ο Μοράτο, ξεπέρασε τον τραυματισμό του ο Μουρίκι, αμφότεροι δίνουν κανονικά το παρόν. Συμπλήρωσε κάρτες ο εξτρέμ Ντεντίνιο, ο οποίος είναι και η μοναδική απώλεια για απόψε.

Αβαΐ Στατιστικά

*No Goal τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΡΙΤΙΜΠΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-2 επί της Φλουμινένσε, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω με 0-2 (19′, 36′), ωστόσο απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 51ο λεπτό, για να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Λέο Γκάμαλιο (πεν. 53′, 90’+5) και Αντρέι (61′).

Από ένα αήττητο σερί τριών αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Κοριτίμπα, στο οποίο και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη εβδομάδα, η ομάδα του Γκουστάβο Μορινίγκο υποδέχθηκε τη Φλουμινένσε, για το πρωτάθλημα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-2. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο, βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, όμως το πέναλτι και η αποβολή που κέρδισε στο ξεκίνημα της επανάληψης, έφερε τα πάνω κάτω. “Πάτησε” την αντίπαλό της στην πορεία και έφτασε σε μια εντυπωσιακή ανατροπή.

Αρκετά θετική η παρουσία της μέχρι στιγμής, έχει συγκεντρώσει επτά βαθμούς σε τέσσερα παιχνίδια και θέλει να συνεχίσει έτσι, με το στόχο εξάλλου να είναι και η παραμονή. Αναμένονται κάποιες αλλαγές σε σχέση με το προηγούμενο ματς, ωστόσο ο πολύ καλός φορ Λέο Γκαμάλιο θα είναι και πάλι στην κορυφή της επίθεσης. Εκτός μάχης οι τραυματίες Βαρλέι και Τόνι Άντερσον.