12η αγωνιστική

*Η Φορταλέζα επικράτησε και στα τρία τελευταία παιχνίδια της με αντίπαλο την Αβαΐ.

*Under 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΒΑΪ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 0-1 επί της Μποταφόγκο, για το πρωτάθλημα. Σημείωσε το μοναδικό τέρμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου με τον Κέβιν, για να μείνει με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις του ματς, με τον Μπρούνο Σίλβα να αποβάλλεται.

Επέστρεψε και πάλι στις επιτυχίες η Αβαΐ, μετά από πέντε ματς, στα οποία μέτρησε μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Εντουάρντο Μπαρόκα φιλοξενήθηκε από τη Μποταφόγκο, στην έδρα της οποίας επικράτησε με 0-1. Μπορεί να μην ικανοποίησε με την εμφάνιση της, ωστόσο εκμεταλλεύτηκε την κρίση στην οποία ήταν η αντίπαλός της και με γκολ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, βρήκε δίχτυα.

Πήρε έτσι ψυχολογία αλλά και βαθμολογική ανάσα, φτάνοντας παράλληλα τους 14 βαθμούς συνολικά. Δεν επικράτησε σε κάποιο από τα δυο πιο πρόσφατα εντός της (0-1-1). Εκτός μάχης για το αποψινό παιχνίδι είναι τόσο ο τραυματίας Ντόουγκλας, όσο και οι τιμωρημένοι Μπρούνο Σίλβα, Εντουάρντο και Ρανιέλε.

Αβαΐ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΟΡΤΑΛΕΖΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Ατλέτικο Παραναένσε, για το πρωτάθλημα. Είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δεν ήταν ικανή να βρει δίχτυα.

Αήττητη εδώ και τρία παιχνίδια η Φορταλέζα, έχοντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Βοϊβόντα υποδέχθηκε την Ατλέτικο Παραναένσε, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Αποτέλεσμα που την αδικεί, καθώς έδειξε ότι ήθελε περισσότερο τη νίκη και ήταν αυτή που είχε τον έλεγχο και την επιθετική πρωτοβουλία, όμως δεν απείλησε ιδιαίτερα, καθώς δυσκολεύτηκε να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα.

Με μόλις επτά βαθμούς σέ έντεκα αγωνιστικές, διατηρείται σταθερά στην τελευταία θέση της κατάταξης. Ωστόσο, πανηγύρισε το διπλό στις τέσσερις από τις πέντε τελευταίες εξόδους της σε όλες τις διοργανώσεις, έχοντας και μια ήττα. Εκτός παραμένουν οι Ματέους Βάργκας και Ντεπιέρτι, καθώς και ο Γιάγκο Πικάσου, που συμπλήρωσε κάρτες.