*Αγώνας ρεβάνς για την ημιτελική φάση του κυπέλλου Δανίας. Δεν είναι σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση ίδιου αποτελέσματος στα δυο παιχνίδια, ακολουθεί ημίωρη παράταση και εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Ανακοινώθηκε sold out.

*Goal/Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

*Στο πρωτάθλημα: Άαρχους – Νόρντζελαντ 1-3, Νόρντζελαντ – Άαρχους 0-0

*Στο πρώτο παιχνίδι: Νόρντζελαντ – Άαρχους 2-3

Δείτε όλα τα σημερινά προγνωστικά στοιχήματος

ΑΑΡΧΟΥΣ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 από τη Μίντιλαντ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα με πέναλτι στο 21ο λεπτό, για να μείνει και με δέκα παίκτες στο 84′, όταν και αποβλήθηκε ο Άνκερ.

Τέλος έλαβε το αήττητο σερί των πέντε αγώνων για την Άαρχους, στο οποίο και είχε τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη Κυριακή, η ομάδα του Ούβε Ρέσλερ υποδέχθηκε τη Μίντιλαντ, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 0-1 για τα πλέι οφ. Βρέθηκε πίσω στα μέσα του ημιχρόνου, στο οποίο προβλημάτισε αρκετά με την εμφάνιση της. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια πήρε μέτρα και έγινε επιθετική, όμως δεν ήταν ικανή να αλλάξει την κατάσταση.

Μετά και από αυτή την απώλεια, βρίσκεται στην πέμπτη θέση των πλέι οφ, μένοντας στο -8 από την πρώτη τριάδα, που χαρίζει και το ευρωπαϊκό εισιτήριο. Για την ώρα πάντως, καλείται να υπερασπιστεί το υπέρ της 2-3 από το πρώτο παιχνίδι, έτσι ώστε να εξασφαλίσει και την πρόκριση στον τελικό. Επικράτησε μια φορά στα τέσσερα πιο πρόσφατα εντός της (1-1-2).

Άαρχους Στατιστικά

*Under 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΝΟΡΝΤΖΕΛΑΝΤ (Α’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Κοπεγχάγης, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα δυο τερμάτων με τους Όσμαν (22′) και Ίνγκβαρτσεν (29′), δεχόμενη απλά τη μείωση στο 47ο λεπτό. Χαμένο πέναλτι για τους φιλοξενούμενους στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Από τη δεύτερη διαδοχική της νίκη προέρχεται η Νόρντζελαντ, μετά και το εκτός 2-3 επί της Μίντιλαντ. Την Κυριακή, η ομάδα του Γιοχάνες Θόρουπ υποδέχθηκε την Κοπεγχάγη, της οποίας και επικράτησε με 2-1, για τα πλέι οφ του πρωταθλήματος. Πήρε σαφές προβάδισμα στα μέσα του ημιχρόνου, παρότι είχε λιγότερες τελικές από την αντίπαλο της, δεχόμενη τη μείωση με την επιστροφή από τα αποδυτήρια. Ήταν αυτή που απειλούσε περισσότερο στην πορεία, αλλά δεν διεύρυνε το προβάδισμα, το οποίο διατήρησε όμως μέχρι το φινάλε.

Συμπλήρωσε έτσι πέντε αγωνιστικές ούσα αήττητη (4-1-0), οποτε και βρίσκεται πλέον στο -2 από την τριάδα της κατάταξης. Εξαιρετικά δύσκολη η αποψινή της αποστολής, καθώς καλείται να πάρει μόνο τη νίκη, ανατρέποντας και το 2-3 με το οποίο ηττήθηκε στο πρώτο παιχνίδι. Πήρε το διπλό και στις δυο πιο πρόσφατες εξόδους της.