11η αγωνιστική

*Αήττητη η Κοπεγχάγη στα δέκα τελευταία παιχνίδια με αντίπαλο την Άαρχους, μετρώντας επτά νίκες και τρεις ισοπαλίες.

*Under 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

ΑΑΡΧΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από τη Βίμποργκ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 35ο λεπτό και παρότι ισοφάρισε με τον Τίνγκαγκερ στο 59′, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 72′.

Δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη στα τέσσερα τελευταία ματς πρωταθλήματος, η Άαρχους. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ούβε Ρέσλερ φιλοξενήθηκε από τη Βίμποργκ, στην έδρα της οποίας ηττήθηκε με 2-1. Αρκετά ανοιχτό το μεταξύ τους ματς, με λίγες όμως αξιόλογες στιγμές και από τις δυο πλευρές. Η ίδια μπορεί να ισοφάρισε προσωρινά στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, όμως αυτό δεν ήταν αρκετό για να χαρίσει κάτι το θετικό.

Μετά και από αυτή τη νέα απώλεια, βρίσκεται στο δεύτερο μισό της κατάταξης, έχοντας συγκεντρώσει 13 βαθμούς. Δέχθηκε γκολ και στα επτά πιο πρόσφατα παιχνίδια της στη διοργάνωση. Εξέτισε τις δυο αγωνιστικές της τιμωρίας του ο Πίκοκ-Φάρελ και η λογική δείχνει ότι θα βρεθεί και πάλι κάτω από τα δοκάρια.

Άαρχους Στατιστικά

*2-3 Goals τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*No Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από τη Μπάγερν Μονάχου, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Παρότι προηγήθηκε με τον Λεράγκερ στο 55ο λεπτό, στην πορεία δέχθηκε την ανατροπή (67′, 83′).

Συνέχεια στα αρνητικά αποτελέσματα έδωσε μεσοβδόμαδα η Κοπεγχάγη. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Γιάκομπ Νέεστρουπ υποδέχθηκε τη Μπάγερν Μονάχου, για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, κόντρα στην οποία έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-2. Σε γενικές γραμμές είχε αρκετά καλή παρουσία, πήρε προσωρινά και το προβάδισμα στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Δέχθηκε όμως την ανατροπή στην πορεία, ενώ έχασε και πολύ μεγάλη φάση στο φινάλε, για να “κλέψει” το βαθμό.

Δεύτερη διαδοχική της ήττα, καθώς είχε προηγηθεί αυτή κόντρα στη Μίντιλαντ (0-2 εντός). Παραμένει στην κορυφή της κατάταξης, μαζί με τη Σίλκεμποργκ, έχοντας ωστόσο και ματς λιγότερο. Προβληματίζει ανασταλτικά, χαρακτηριστικό ότι δέχθηκε από δυο τέρματα στα 5/6 τελευταία παιχνίδια της.