10η αγωνιστική

*Ντέρμπι της Γιουτλάνδης.

*No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΑΡΧΟΥΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Σίλκεμποργκ, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης στο 31ο λεπτό.

Την τρίτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Άαρχους, μετά και από εκείνη κόντρα σε Χόρσενς (2-1 εκτός) και Νόρντζελαντ (2-3 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ούβε Ρέσλερ φιλοξενήθηκε από τη Σίλκεμποργκ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 1-0. Είχε την ατυχία να βρεθεί πίσω στο σκορ σε ένα πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες καλές στιγμές, ενώ παρότι ανέβασε ρυθμό στην πορεία, δεν έδειξε ικανή να αλλάξει την κατάσταση και να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από το παιχνίδι.

Υποχώρησε έτσι στην πέμπτη θέση και είδε την απόσταση της από την κορυφή να μεγαλώνει αισθητά από νωρίς. Επικράτησε στα δυο από τα τέσσερα εντός της στη διοργάνωση, έχοντας ακόμη από μια ισοπαλία και ήττα. Δεν έγιναν γνωστά πιθανά αγωνιστικά προβλήματα.

Άαρχους Στατιστικά

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα 5/7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΑΑΛΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Λίνγκμπι, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, για να φέρει το ματς στα ίσα με τον Άλαν Σόουσα, στο 47ο λεπτό.

Αήττητη παρέμεινε για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι η Άαλμποργκ, μετά και το διπλό (0-2) επί της Μίντιλαντ. Την προηγούμενη αγωνιστική, υποδέχθηκε τη Λίνγκμπι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Για ακόμη μια φορά αποδείχθηκε κατώτερη των περιστάσεων, όμως παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, σε μια από τις ελάχιστες αξιόλογες στιγμές της.

Αυτό ήταν και το τελευταίο παιχνίδι του Λαρς Φιρς στην τεχνική ηγεσία, με τη διοίκηση να βγάζει ανακοίνωση την περασμένη Πέμπτη, στην οποία ξεκαθαρίζει τους λόγους της απομάκρυνσης του. Αντικαταστάτης του, ο Σουηδός Έρικ Χάμρεν, ο οποίος ήταν άνεργος τα δυο τελευταία χρόνια, όταν και αποχώρησε από την εθνική Ισλανδίας. Στην προτελευταία θέση η Άαλμποργκ, με εννέα βαθμούς σε ισάριθμα παιχνίδια.

Σύμφωνα με ρεπορτάζ της χώρας, ο Πέδρο Φερέιρα τραυματίστηκε στη χθεσινή προπόνηση και δεν προλαβαίνει να είναι έτοιμος για το σημερινό παιχνίδι. Εκτός παραμένουν και οι Ντάνιελ Γκράνλι και Γιάχια Ναντράνι.