6η αγωνιστική

*Goal/Goal τα 4/6 τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΑΑΛΜΠΟΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Νόρντζελαντ, για το πρωτάθλημα.

Εξακολουθεί να αγνοεί τη νίκη στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα, η Άαλμποργκ. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λαρς Φιρς υποδέχθηκε τη Νόρντζελαντ, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Παρατάχθηκε περισσότερο με παθητικούς προσανατολισμούς και όσες φορές προσπάθησε να γίνει απειλητική, ο αντίπαλος πορτιέρο της αρνήθηκε το γκολ.

Αυτή ήταν και η δεύτερη ισοπαλία της, μετά και από εκείνη με τη Χόρσενς (0-0 εντός), έχοντας παράλληλα και τρεις ήττες. Υπάρχει προβληματισμός μέχρι τώρα, από τη στιγμή που έχει θέσει ως στόχο το ευρωπαϊκό εισιτήριο. Στη διάθεση του προπονητή τους τέθηκαν ο Κρίστοφερ Πάλεσεν και ο αρχηγός Λούκας Άντερσεν, που είναι κανονικά στην αποστολή. Εκτός αυτής είναι ο ανέτοιμος Κάσπερ Χεγκ και ο τραυματίας Άντερς Χάγκελσκιαερ.

Άαλμποργκ Στατιστικά

*Goal/Goal τα 4/6 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*Under 2.5 τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΠΡΟΝΤΜΠΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Οντένσε, για το πρωτάθλημα. Πήρε προβάδισμα στο 13ο λεπτό με το πέναλτι του Ραντόσεβιτς και στο 32′ ο Σβαρτάου διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Επιστροφή στις επιτυχίες για τη Μπρόντμπι, εντός των συνόρων. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Νιλς Φρεντέρικσεν υποδέχθηκε την Οντένσε, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Μπήκε πιο δυναμικά και πετυχαίνοντας δυο τέρματα από το πρώτο ημίχρονο, έβαλε τις βάσεις για τη νίκη, στο δεύτερο έκανε περισσότερο συντήρηση δυνάμεων.

Αντέδρασε έτσι σωστά μετά τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό της, βάζοντας παράλληλα τέλος και στο σερί των τριών ηττών στο πρωτάθλημα. Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη νίκη της, μετά και από εκείνη της πρεμιέρας κόντρα στην Άαρχους (1-0 εντός). Νέα προβλήματα τραυματισμών για τον Φρεντέρικσεν, καθώς προστέθηκαν στο απουσιολόγιο του οι Μαντς Χέρμανσεν, Μπλας Ριβέρος και Σιμόν Χέντλουντ.