*5η αγωνιστική

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Σημειώθηκε μία ισοπαλία (2019) στα οχτώ τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (τρεις νίκες η Λάρισα, τέσσερις ο Αστέρας Τρίπολης).

*Over 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*GG στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Λάρισα – Αστ. Τρίπολης στην Winmasters
winmasters app

Δείτε τα Προγνωστικά Super League

ΛΑΡΙΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με άδεια χέρια επέστρεψε από την Ριζούπολη η Λάρισα, γνωρίζοντας την ήττα με 1-0 από τον νεοφερμένο Απόλλων Σμύρνης πριν από δύο βδομάδες. Αποτελεί θαύμα που σημειώθηκε μόλις ένα γκολ στη μεταξύ τους άκρως θεαματική αναμέτρηση, οι δύο ομάδες σημάδεψαν από δύο φορές τα αντίπαλα δοκάρια! Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Φατιόν.

“Είδαμε τον άγραφο νόμο του ποδοσφαίρου, είχαμε κλασικές ευκαιρίες, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο. Ένα παιχνίδι από αυτά που συμβαίνουν που και που, αλλά έτυχε να συμβεί σε εμάς σήμερα”, είπε ο προπονητής Γρηγορίου. Εκτός της αποστολής αυτού λόγω τραυματισμών έμειναν οι Ντουρμισάι, Νούνιτς, Ζίζιτς και Μιχαήλ.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας με 1-0 από τον Απόλλων Σμύρνης. Το μοναδικό γκολ σημείωσε από την άσπρη βούλα του πέναλτι ο Φατιόν στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΛΑΡΙΣΑ Στατιστικά

*Under 2,5 στα επτά τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Winmasters)

*Δεν σκόραρε στα 2/3 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΑΣΤ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Παρά το γεγονός πως αγωνίζονταν με παίκτη περισσότερο από το 17′, ο Αστέρας Τρίπολης επέστρεψε με τον βαθμό από το Αγρίνιο μένοντας στο 1-1 με τον Παναιτωλικό πριν από δύο βδομάδες. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστες στο 17′, όταν αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Βάντερσον.

Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Μπαράλες. Με την έναρξη του δευτέρου ο Παναιτωλικός ευτύχησε να ισοφαρίσει με γκολ του Αριγίμπι, διαμορφώνοντας παράλληλα το τελικό σκορ. “Δεν είμαι ευχαριστημένος, έπρεπε να κρατήσουμε το αποτέλεσμα. Δεν μπορώ να πω ότι είμαι και απογοητευμένος από τους παίκτες μου”, είπε ο προπονητής Ράσταβατς.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με 5-1 του Απόλλων Σμύρνης σε φιλικό.