Ο Σάμι Κελοπούρο κατέκτησε το Super MILLION$ για $408,406!

Ανανεώθηκε:
Kelopuro poker

O Σάμι Κελοπούρο ξεκίνησε το τελικό τραπέζι του Super MILLION$ στην GGPoker από την 7η θέση σε μάρκες, αλλά κατάφερε μία επική ανατροπή και κατέκτησε το λαμπερό τουρνουά πόκερ εισπράττοντας 408,406 δολάρια!

To πόκερ ήρθε στην Bet365

Τα τελευταία αποτελέσματα του Κελοπούρο στην πλατφόρμα της GGPoker είναι εκπληκτικά! Πρόσφατα κέρδισε τρία τουρνουά σε μία ημέρα, αλλά η χθεσινή του νίκη ήταν η κορυφαία!

Ο Γκιγιόμ Νολέ ήταν ο πρώτος που αποχώρησε από το τελικό τραπέζι με ΑQ και θύτη τον chipleader στο ξεκίνημα του session Μπερτ Στίβενς. Ακολούθησε αμέσως μετά ο Μπαρκόφ, ο οποίος έπαιξε ρέστα με μόλις 4.5 BBs. Ο πρώην πρωταθλητής Super MILLION$ τουρνουά και πρωτοπόρος σε μάρκες όταν κάθισαν οι παίκτες στο τραπέζι Μπερτ Στίβενς αποκλείστηκε στην 7η θέση! Έχασε το μεγαλύτερο μέρος των μαρκών του από τον “dimiasg” και στη συνέχεια αποκλείστηκε από τον Κελοπούρο.

Στην 6η θέση τερμάτισε ο έμπειρος Ματέος, εισπράττωντας το πρώτο εξαψήφιο ποσό. Ήταν και πάλι ο Κελοπούρο που έκανε τη ζημιά. Η εντυπωσιακή πορεία του Μαλινόφ ολοκληρώθηκε στην 5η θέση με τον Φινλανδό πρωταθλητή να είναι και πάλι ο θύτης.

Έτσι έμειναν 4 παίκτες με τον Κελοπούρο να έχει 12.4 εκατομμύρια μάρκες και τον δεύτερο μόλις 3.9! Ο “dimiasg” αποκλείστηκε στην 4η θέση, με τον Σάλας να χτυπάει το χρώμα.

Ο Ντάρεν Ελίας είναι ένα από μόλις τρεις παίκτες που έχουν κατακτήσει το συγκεκριμένο τουρνουά δύο φορές, όμως το χατ-τρικ του δεν ολοκληρώθηκε. Πόνταρε τα 13 τελευταία ΒΒs του με 4αρια, αλλά ο Σάλας χτύπησε τον άσο στο turn.

Στο heads up ο Κελοπούρο είχε το προβάδισμα σε μάρκες και ουσιαστικά “καθάρισε” τη νίκη όταν χτύπησε κέντα, ενώ ο Σάλας είχε set!