Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

*Από πέντε σερί εντός έδρας νίκες επί της Ντεν Χάαγκ προέρχεται η Τσβόλε, τελευταίο «διπλό» για την ομάδα της Χάγης το 2003.

ΤΣΒΟΛΕ

Έκανε το… λάθος να προηγηθεί η Τσβόλε στο εκτός έδρας ματς με τον Άγιαξ την περασμένη εβδομάδα και η συνέχεια ήταν αναμενόμενα πιεστική. Έκανε την ανατροπή μέχρι το ημίχρονο ο «Αίαντας», που ήταν καταιγιστικός στα πρώτα 20 λεπτά του δεύτερου μέρους και ένα υποτιθέμενο ντέρμπι το μετέτρεψε σε… προπόνηση. Εντείνεται ο προβληματισμός στις τάξεις των γηπεδούχων, που μετρούν ρεκόρ 0-2-5 και βρίσκονται στον πάτο της βαθμολογίας. Υπάρχουν προβλήματα σε όλες τις άκρες του γηπέδου για την Τσβόλε, που έχει σκοράρει μόλις 3 γκολ σε εφτά αγώνες, όπου δέχτηκε 17 γκολ, χωρίς να κρατήσει ούτε μια φορά το «μηδέν». Αναζητά ακόμη την πρώτη νίκη στο νέο πρωτάθλημα, σήμερα είναι μια καλή ευκαιρία κόντρα στην επίσης προβληματική το τελευταίο χρονικό διάστημα Ντεν Χάαγκ. «Έχω πίστη στην ομάδα, έστω κι αν έχουμε κάποιες σοβαρές απουσίες. Κρατάμε μόνο το πρώτο ημίχρονο με τον Άγιαξ, όπου ήμασταν πολύ καλοί», επεσήμανε ο κόουτς Γιανς.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας συντριβή 5-1 για την Τσβόλε κόντρα στον Άγιαξ. Το 0-1 ο Μπράμα στο 4’, ακολούθησαν δύο γκολ απ’ τον Σάντσες μέχρι το 38’, δύο γκολ σκόραρε ο Ντόλμπεργκ, άλλο ένα ο Τραορέ.

Στατιστικό: Από 5/6 NG προέρχεται η Τσβόλε στο πρωτάθλημα (παίξτο στην Goalbet).

Το Τσβόλε – Ντεν Χάαγκ παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΝΤΕΝ ΧΑΑΓΚ

Σε… κατηφόρα βρίσκεται και η Ντεν Χάαγκ, που την περασμένη εβδομάδα ηττήθηκε εντός έδρας  0-3 απ’ τη Χέρενφεν. Δεν ήταν τόσο κακή όσο προδηλώνει το τελικό σκορ, ωστόσο «πλήρωσε» το αυτογκόλ του Κέινον στο 26’ και δεν κατάφερε ποτέ να ξαναβρεί το ρυθμό της. Ήταν η τρίτη σερί ήττα για τους φιλοξενούμενους, μετά τις δύο σερί εκτός έδρας από Φέγενορντ (3-1) και Τβέντε (4-1), αποτελέσματα που δεν μπορούν να θεωρηθούν παράλογα, αλλά χάλασαν την εικόνα της Ντεν Χάαγκ, που είχε ξεκινήσει φανταστικά το πρωτάθλημα. Χωρίς νίκη η ομάδα της Χάγης στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές (0-1-3), σήμερα θέλει να επιστρέψουν στα «τρίποντα» κόντρα στην επίσης προβληματική Τσβόλε. Δέκα γκολ δέχτηκε η Ντεν Χάαγκ στα τελευταία τρία ματς όπου ηττήθηκε, είναι προφανές ότι οφείλει να παρουσιαστεί πιο «σφιχτή» απόψε.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 για την Ντεν Χάαγκ κόντρα στη Χέρενφεν. Με αυτογκόλ του Κέινον το 0-1 στο 26’, το 0-2 ο Ζένελι στο 79’, το τελικό 0-3 έκανε ο Φέερμαν στο 88’.

Στατιστικό: Από 4/7 G/G προέρχεται η Ντεν Χάαγκ.