Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

*Το παιχνίδι θα διεξαχθεί στο «Jinhua Sports Center», λόγω του συνεδρίου των G20.

ΧΑΝΓΚΤΣΟΟΥ

Την ήττα με το βαρύ 4-1 στην έδρα της Σαντόνγκ γνώρισε μεσοβδόμαδα η Χανγκτσόου. Δέχθηκε υπερβολική πίεση στο πρώτο μέρος και τελικά λύγισε στο 41’ (1-0). Όλα μετά ήταν εύκολα για την αντίπαλο, η οποία πέτυχε άλλα τρία τέρματα, με την Χανγκτσόου απλά να μειώνει στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης (93’), με γκολ του νεοαποκτηθέντα Σαμίρ. Πρώτη ήττα έπειτα από τέσσερα παιχνίδια αήττητη (3-1-0), έπεσε στη 14η θέση και είδε τη διαφορά από τις επικίνδυνες θέσεις να μειώνεται στον πόντο. Μόλις μία νίκη μετράει στις επτά πρόσφατες εντός έδρας αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα (1-3-3) και αν δεν θέλει να μπει εκ νέου σε περιπέτειες θα πρέπει να εκμεταλλευτεί τον παράγοντα έδρα. Μόνιμα εκτός ο Ζάο Γιουχάο (ΑΜ 8/0), μοναδικό πρόβλημα για τον τεχνικό Μιουνγκ Μπο Χονγκ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 από την Σαντόνγκ.

Στατιστικό: Τέσσερα σερί Under 2.5 μετράει η Χανγκτσόου στις τελευταίες αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα.

ΤΙΑΝΤΖΙΝ

Από την άλλη πλευρά η Τιαντζίν δεν αγωνίστηκε μεσοβδόμαδα, αφού το παιχνίδι με την Τσανγκτσούν αναβλήθηκε λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν εκείνη την ώρα στην περιοχή. Ο κατήφορος σταματημό δεν έχει για την ομάδα του Οκούκα, η οποία γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 3-2 από την Κουανγκτσόου ΡΦ στο προηγούμενο παιχνίδι που έδωσε για το πρωτάθλημα. Ευτύχησε να προηγηθεί με πέναλτι στο 7’, είδε όμως το παιχνίδι να γυρνάει εύκολα σε 2-1 υπέρ της αντιπάλου (12’,3 9’), δεν τα παράτησε και έφτασε άμεσα στην ισοφάριση πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (45’+ 3’). Στην επανάληψη έπαιξε με στόχο να πάρει τον βαθμό, αλλά λύγισε στο 89’ της συνάντησης (3-2). Συμπλήρωσε έξι αγωνιστικές (0-2-4) που αγνοεί το «τρίποντο», ωστόσο παραμένει ακόμη στη μέση της κατάταξης με 22 πόντους στη συλλογή της. Στο 4-1-3 το ρεκόρ της στις φετινές εντός έδρας αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα, οι επτά εξ αυτών συνοδεύτηκαν από No/Goal.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από την Κουανγκτσόου ΡΦ στις 16/07.

Στατιστικό: 5/7 Under 2.5 μετράει η Τιαντζίν στα τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα.