Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΓΙΟΡΚ

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη την περασμένη αγωνιστική η Γιορκ, η οποία μετράει επίσης μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τζάκι ΜακΝαμάρα φιλοξενήθηκε από την Φόρεστ Γκριν, στην έδρα της οποίας γνώρισε ακόμη την ήττα με 2-1. Οι φιλοξενούμενοι μπορεί να προηγήθηκαν στο παιχνίδι, μετά από είκοσι λεπτά αγώνα, με τον Μπρόντι να σημειώνει γκολ, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, χάνοντας εν τέλει το παιχνίδι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων και με πέναλτι. Ακόμη μια σημαντική απώλεια βαθμών για την Γιορκ, η οποία θέλει να επιστρέψει άμεσα στα θετικά αποτελέσματα. Εντός έδρας παραμένει αήττητη, έχοντας μια νίκη και μια ισοπαλία μέχρι στιγμής. Ακόμη ένα παιχνίδι στο οποίο η Γιορκ αντιμετωπίζει προβλήματα απουσιών, με τους Ογεμπάγιο, Μπάρμπερ, Φένγουικ και Τόμπσον να είναι οριστικά εκτός.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Φόρεστ Γκριν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ

Αγνοεί τη νίκη στα πεντε πρώτα παιχνίδια του πρωταθλήματος η Γουόκινγκ, η οποία μετράει μόλις ένα βαθμό στα παιχνίδια αυτά. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκάρι Χιλ φιλοξένησε την Ντάγκεναμ & Ρεντ, προερχόμενη από την εντός έδρας ήττα από την Φόρεστ Γκριν (0-1). Κόντρα στην Ντάγκεναμ & Ρεντ, η Γουόκινγκ βρέθηκε να χάνει με τρία γκολ διαφορά μετά από είκοσι λεπτά παιχνιδιού. Το μόνο που κατάφερε εν τέλει ήταν να μειώσει απλά για το τελικό αποτέλεσμα με τον Έντγκαρ στο 48ο λεπτό. Παραμένει στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, μετρώντας μόλις ένα βαθμό, ούσα πάνω μόνο από την Γκάισλι, η οποία παραμένει άποντη. Ο μοναδικός βαθμός της ήρθε σε εκτός έδρας παιχνίδι (2-2 με την Σόλιχουλ). Δύσκολο το έργο της στο σημερινό παιχνίδι, με την Γιορκ να θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-3 από την Ντάγκεναμ & Ρεντ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.