Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΧΕΜΠΕΪ

Την ήττα με 2-0 από την Σανγκάη Σιπγ γνώρισε την περασμένη αγωνιστική η Χεμπέι (εντός έδρας). Ήταν αρκετά ανταγωνιστική στο πρώτο μέρος, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες για γκολ, ωστόσο στην επανάληψη «μίλησε» η ανωτερότητα της αντιπάλου, η οποία με δύο γκολ (69’, 87’) πήρε τη νίκη. Δεύτερη σερί ήττα (έμεινε άσφαιρη) για την νεοφώτιστη που εντυπωσιάζει με τις εμφανίσεις της στο φετινό πρωτάθλημα. Φιγουράρει στην τρίτη θέση της κατάταξης, έχοντας συλλέξει 30 πόντους και ονειρεύεται το… Τσάμπιονς Λιγκ. Μάλιστα η ήττα από την Σιπγ ήταν η πρώτη που υπέστη στην έδρα της, μετά από τέσσερις νίκες και τρεις ισοπαλίες (βρήκε δίχτυα σ’ όλα αυτά τα παιχνίδια). Βαριά τιμωρία (μέχρι και χρηματικό πρόστιμο) αναμένεται να δεχθεί ο κόουτς Λι Τιε, καθώς τα… έχωσε στην ομοσπονδία, για την απόφαση της τελευταίας να πάρει τους διεθνείς για τρεις προπονήσεις μέσα στην εβδομάδα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-0 από την Σανγκάη Σιπγ.

Στατιστικό: Τρία συνεχόμενα N/G μετράει η Χεμπέι στις πρόσφατες αναμετρήσεις της στο πρωτάθλημα.

ΚΟΥΑΝΓΚ. ΡΦ

Από τη δική της πλευρά η Κουανγκτσόου ΡΦ επικράτησε με το εντυπωσιακό 4-2 της Σιγιαζουάνγκ στην έδρα της. Προηγήθηκε στο πρώτο μέρος, ισοφαρίστηκε με την έναρξη του δευτέρου (53’), ωστόσο η συνέχεια άνηκε εη ολοκλήρου σ’ αυτήν, καθώς πέτυχε τρία τέρματα μέσα σε διάστημα δεκατεσσάρων λεπτών  (76’, 84’, 90’), για να δεχθεί απλά τη μείωση του σκορ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων (93’). Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα, έπειτα από τρεις αγωνιστικές (0-2-1, όλα Goal/Goal), βρίσκεται στην 11η θέση με 19 βαθμούς στη συλλογή της. Στο 3-1-5 το ρεκόρ της στις φετινές εξόδους της στο πρωτάθλημα. Άξιο αναφοράς ότι στις έξι εξ αυτών σημειώθηκε το Under 2.5. Ντεμπούταρε και σκόραρε ο νεοαποκτηθείς Ζάχαβι, ο οποίος αναμένεται να βοηθήσει σημαντικά την ομάδα του Στοίκοβιτς. Σε φιλική αναμέτρηση γνώρισε την βαριά ήττα με 6-1 από την Σάλκε. Εξέτισε ο Γιου Γιανγκ (ΑΜ 12/0).

Προηγούμενο ματς: Φιλική ήττα 6-1 από την Σάλκε.

Στατιστικό: Τέσσερα σερί G/G μετράει η Κουανγκτσόου στα τελευταία της παιχνίδια στο πρωτάθλημα.