*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Μίντλεσμπρο-Χαλ 1-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κάρντιφ με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 41ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Καρβάλιο στο 32’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 44’. Το 1-2 πέτυχε ο Γκραντ στο 57’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φιλοτζένε στο 59’.

Καλή εμφάνιση και επιστροφή στις νίκες για τη Χαλ. Μπήκε δυνατά και εκμεταλλεύτηκε πλήρως τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ. Στην επανάληψη έβγαλε αδράνεια, με αποτέλεσμα να μειώσουν οι γηπεδούχοι, όμως λίγα λεπτά αργότερα αύξησε και πάλι το υπέρ της προβάδισμα, το οποίο διατήρησε ως το τελευταίο σφύριγμα.

Να διπλασιάσει τα νικηφόρα αποτελέσματα έχει ως στόχο σήμερα, προκειμένου να διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες της για να βρεθεί στα πλέι-οφ. Έχει το πλεονέκτημα έδρας ύστερα από περίπου δύο εβδομάδες και πρέπει να το εκμεταλλευτεί, καθώς η αντίπαλός της δίνει εξίσου μάχη για τον ίδιο σκοπό. Είναι μαχητική, σκοράρει με συνέπεια, όμως είναι παράλληλα τρομερά ασταθής στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να μην έχει κρατήσει ανέπαφη την εστία της σε κανένα από τα έξι πρόσφατα παιχνίδια της.

Χαλ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Σουόνσι, στα πλαίσια της 41ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Λαθ στο 45+1’ και το τελικό 2-0 διαμόρφωσε ο ίδιος στο 79’.

Πολύ καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για τη Μίντλεσμπρο. Μπορεί να μην είχε την κατοχή της μπάλας, είχε όμως τον πρώτο λόγο στις ευκαιρίες, σκοράροντας τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση, αφού οι φιλοξενούμενοι ήταν εντελώς άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, περνώντας και από την έδρα της μαχητικής Χαλ. Είναι σε πολύ καλή κατάσταση, σκοράρει με συνέπεια και σχεδόν σε όλες τις αναμετρήσεις της, ενώ έχει δείξει παράλληλα τρομερή βελτίωση στα μετόπισθεν, αφού δεν δέχθηκε γκολ στις τέσσερις από τις τελευταίες πέντε αναμετρήσεις της. Θέλει να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για να βρεθεί στην εξάδα, όμως για να το πετύχει θα πρέπει να αφήσει πίσω τη Χαλ, η οποία μάχεται για τον ίδιο στόχο.