26η αγωνιστική

*Με under2.5+n/g ολοκληρώθηκαν οι 4/5 τελευταίες αναμετρήσεις μεταξύ των δύο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΧΑΒΡΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία χωρίς γκολ απέναντι στην Γκρενόμπλ, για την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, είχε τον έλεγχο του αγώνα, αλλά δεν κατάφερε να δημιουργήσει πολλές καλές ευκαιρίες. Με την ίδια να μην απειλείται ουσιαστικά, το 0-0 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία της για την άνοδο στη Ligue 1, μετρώντας μόλις 1 ήττα έως τώρα στη σεζόν. Βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας, στο +7 από τη 2η Μπορντό. Αήττητη εντός έδρας (8-4-0), έχει δεχτεί μόλις 4 γκολ στο “Stade Oceane” σε αυτή τη δωδεκάδα αγώνων.

Εκτός οι Γιορίς, Θιαρέ, Κασιμίρ, Γουαχίμπ και Ελ Χαζάμ. Αμφίβολος ο Αλιουί.

ΧΑΒΡΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under2.5 γκολ στα τελευταία 4 παιχνίδια της.

*N/g στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΛΑΒΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 0-1 από την Κεβιγί, για την περασμένη αγωνιστική. Μετά από ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, χωρίς ιδιαίτερες φάσεις εκατέρωθεν, δεν μπόρεσε ποτέ να επιβάλει το ρυθμό της και το πλήρωσε. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 0-1 στο 70ο λεπτό, κλείστηκαν στα καρέ τους στη συνέχεια, με τη Λαβάλ να μην μπορεί να απειλήσει ουσιαστικά τα αντίπαλα καρέ. Έτσι, το 0-1 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Πρώτη ήττα για τη Λαβάλ μετά από δύο αγωνιστικές. Βρίσκεται στη 14η θέση της βαθμολογίας, στο +8 από τη ζώνη του υποβιβασμού και τη 17η Ντιζόν. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, έχοντας αποτύχει να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα στις δύο από αυτές.

Σταθερά εκτός οι Ντιό, Μπαλντέ, Μαζιοτί και Ναϊτζί.