* Σημειώθηκε under 2,5 στα εννέα από τα δέκα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Βίρτσμπουργκ Κίκερς για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε no-goal στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Βίρτσμπουργκ Κίκερς για το πρωτάθλημα.

* Σημειώθηκε goal-goal στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Χαϊντενχάιμ για το πρωτάθλημα.

ΒΙΡΤΣΜΠΟΥΡΓΚ ΚΙΚΕΡΣ

Μετά από επτά αγωνιστικές, στις οποίες σημείωσε δύο νίκες και πέντε ισοπαλίες, η Βίρτσμπουργκ Κίκερς επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα στο πρωτάθλημα. Πιο συγκεκριμένα την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Χόλερμπαχ δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Καϊζερσλάουτερν, γνωρίζοντας την εκτός έδρας ήττα με 1-0. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε εννέα λεπτά πριν το τέλος των 90’ ο Γκλάτζελ. Αήττητη παραμένει η Βίρτσμπουργκ Κίκερς στις πέντε τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση, στις οποίες σημείωσε δύο νίκες και τρεις ισοπαλίες. Στις τρεις διατήρησε ανέπαφη την εστία της, ενώ στις τέσσερις σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ.

Μετά το πέρας 19 αγωνιστικών η Βίρτσμπουργκ Κίκερς συγκέντρωσε 28 βαθμούς, ένα λιγότερο από τη σημερινή αντίπαλό της Χαϊντενχάιμ. «Ο τρόπος που αγωνιστήκαμε κόντρα στις Μπραουνσβάιγκ και Καϊζερσλάουτερν ήταν σωστός. Έμεινα ικανοποιημένος από τους ποδοσφαιριστές μου», υπογράμμισε ο προπονητής της Βίρτσμπουργκ Κίκερς, ενώ συνέχισε λέγοντας: «Η Χαϊντενχάιμ είναι πολύ καλή στα αμυντική καθήκοντά της, αλλά και επικίνδυνη στην επίθεση. Χρειάζεται μεγάλη προσοχή».

Προηγούμενο ματς: Την εκτός έδρας ήττα με 1-0 γνώρισε η Βίρτσμπουργκ Κίκερς από την Καϊζερσλάουτερν, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Βίρτσμπουργκ Κίκερς παραμένει αήττητη στα πέντε τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (παίξτο στην Betshop)

Στοιχημάτισε τώρα στο Βίρτσμπουργκ – Χαϊντενχάιμ

ΧΑΪΝΤΕΝΧΑΪΜ

Μόλις μία νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει η Χαϊντενχάιμ στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, αυτή με αντίπαλο την Ουνιόν Βερολίνου (3-0 εντός έδρας) στις 9 Δεκεμβρίου. Στις υπόλοιπες το συγκρότημα του Σμιντ μοιράστηκε από ένα βαθμό με τη Μόναχο 1860 (1-1 εκτός έδρας), ενώ παράλληλα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση των Ανόβερο (3-2 εκτός έδρας), Άουε (2-1 εκτός έδρας) και Νυρεμβέργη (3-2 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την προηγούμενη βδομάδα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 4’ με τον Σαμπίρι, προτού οι γηπεδούχοι ισοφαρίσουν με τον Κλαϊντίενστ στο 41’. Στο δεύτερο ημίχρονο η Νυρεμβέργη σκόραρε δύο φορές ακόμα με τους Καμερμπάουερ (68’) και Σαμπίρι (79’).

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Βερχόεκ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Χωρίς νίκη παραμένει η Χαϊντενχάιμ στις πέντε τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε για την ίδια διοργάνωση, στις οποίες σημείωσε μία ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Σε όλες σημειώθηκε goal-goal, ενώ στις τέσσερις σημειώθηκαν περισσότερα από δύο γκολ. Στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος η Χαϊντενχάιμ γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 2-1 από τη Βίρτσμπουργκ Κίκερς.

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 3-2 γνώρισε η Χαϊντενχάιμ από τη Νυρεμβέργη, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Στατιστικό: Η Χαϊντενχάιμ αγνοεί τη νίκη στα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.