Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΓΟΥΟΚΙΝΓΚ

Αγνοεί τη νίκη στα έξι πρώτα παιχνίδια του πρωταθλήματος η Γουόκινγκ, η οποία μετράει μόλις ένα βαθμό στα παιχνίδια αυτά. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Γκάρι Χιλ φιλοξενήθηκε από την Γιορκ, προερχόμενη από την εντός έδρας ήττα από την Ντάγκεναμ & Ρεντ (1-3). Κόντρα στην Γιορκ, η Γουόκινγκ μπορεί να προηγήθηκε μόλις στο όγδοο λεπτό της αναμέτρησης με το τέρμα του Ούγκβου. Ωστόσο, έχασε το προβάδισμα της μετά από μόλις ένα λεπτό, γνωρίζοντας την ήττα με 1-4 στο παιχνίδι αυτό. Παραμένει στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, μετρώντας μόλις ένα βαθμό, ούσα πάνω μόνο από την Γκάισλι, η οποία παραμένει άποντη. Ο μοναδικός βαθμός της ήρθε σε εκτός έδρας παιχνίδι (2-2 με την Σόλιχουλ). Δύσκολο το έργο της στο σημερινό παιχνίδι, με την Τσέστερ να προέρχεται από μια εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στην Σάτον (4-0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 από την Γιορκ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

Το Γουόκινγκ – Τσέστερ παίζει στην Betshop

ΤΣΕΣΤΕΡ

Σε αντίθεση με τη σημερινή της αντίπαλο, η Τσέστερ κατάφερε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα μετά από τρία παιχνίδια, όπου και μετρούσε μια ισοπαλία και δυο ήττες. Το περασμένο Σάββατο, η ομάδα του Τζόναθαν ΜακΚάρθι φιλοξένησε την Σάτον, της οποίας και επικράτησε με το ευρύ 4-0. Μετά από μόλις τρία λεπτά αγώνα, ο Χάντσον άνοιξε το σκορ, με το Λόιντ να διπλασιάζει το σκορ τέσσερα λεπτά αργότερα. Ο Σο με πέναλτι στο 85′ ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 3-0, με τον Ρίτσαρντς να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Μια νίκη που άφησε ικανοποιημένο τον κόουτς ΜακΚάρθι, καθώς ήταν αυτό που χρειαζόταν για να ανεβούν ψυχολογικά οι παίκτες του. Η Τσέστερ μετράει μια ισοπαλία και μια ήττα σε τρία παιχνίδια μακριά από την έδρα της μέχρι τώρα. Μοναδική απουσία από το σημερινό παιχνίδια είναι ο Ακιντούντε, ο οποίος ταλαιπωρείται από μυϊκό πρόβλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Σάτον για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.