Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΒΕΣΤΕΡΛΟ

Ποιος να το περίμενε ότι η απογοητευτική Βέστερλο θα περνούσε νικηφόρα απ’ την έδρα της φορμαρισμένης Άντερλεχτ; Ούτε ο πιο αισιόδοξος οπαδός της, αφού οι γηπεδούχοι είναι μακράν η μεγαλύτερη απογοήτευση της σεζόν, μετρούσαν μόλις έναν πόντο σε 7 παιχνίδια, ωστόσο το γεγονός ότι έπαιξαν χωρίς άγχος τις Βρυξέλλες ήταν καταλυτικό για να προσφέρουν μακράν την κορυφαία φετινή εμφάνιση τους. Έπαιξαν άριστα αμυντικά στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο 45λεπτο αποφάσισαν να πάρουν περισσότερα ρίσκα, προηγήθηκαν στο 63’ και παρά το ότι ισοφαρίστηκαν στο 83’, βρήκαν δεύτερο γκολ δύο λεπτά αργότερα! Είναι μια σπουδαία επιτυχία για τη Βέστερλο, που σίγουρα ανεβάζει την αυτοπεποίθηση και τη ψυχολογία, απ’ αυτέ που ίσως αλλάζουν τον ρου μιας σεζόν. Θέλει σήμερα δεύτερη διαδοχική νίκη, προκειμένου να εκμεταλλευτεί το μομέντουμ της και να «ξεκολλήσει» απ’ την τελευταία θέση. Επιστρέφουν οι Χένκενς (Μέσος, 7,0) και Ντε Κέουλαρ (Επιθετικός, 5,0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας επικράτηση 1-2 για τη Βέστερλο κόντρα στην Άντερλεχτ.

Στατιστικό: 4/4 εντός έδρας Over 2,5 και G/G μετράει η Βέστερλο (παίξτο στην Goalbet).

Το Βέστερλο – Μπέβερεν παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

ΜΠΕΒΕΡΕΝ

Ούτε κόντρα στη Λόκερεν εντός έδρας κατάφερε να επιστρέψει στις νίκες η Μπέβερεν, που μέχρι στιγμής αποτελεί μια μεγάλη απογοήτευση. Βρέθηκε να χάνει απ’ το 65’ με το πέναλτι του Σκούλασον, αναγκάστηκε να επιτεθεί μαζικά και να πάρει ρίσκα, για καλή της τύχη ισοφάρισε στο 84’ με πέναλτι του Σχράιφερς και τουλάχιστον πήρε την ισοπαλία. Ήταν η τρίτη ισοπαλία στις πρώτες 8 αγωνιστικές, όπου η Μπέβερεν πήρε μόλις μια νίκη (1-3-4) και είναι λογικό να βρίσκεται χαμηλά στη βαθμολογία. Έχει υποχωρήσει στην 15η θέση με 6 πόντους, σήμερα παίζει ντέρμπι παραμονής κόντρα στην ουραγό Βέστερλο, η οποία όμως έρχεται από σπουδαία εκτός έδρας νίκη 1-2 επί της Άντερλεχτ. Στο 0-1-3 το εκτός έδρας ρεκόρ της Μπέβερεν, δέχτηκε τουλάχιστον 2 γκολ στα τελευταία τρία ματς. Επιστρέφει ο Μινί (Επιθετικός, 5,0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 για την Μπέβερεν κόντρα στη Λόκερεν.

Στατιστικό: 3/4 εκτός έδρας ήττες μετράει η Μπέβερεν.