ΒΙΤΟΡΙΑ ΜΠΑΪΑ

Να επενδύσει πάνω στην πολύ μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί τη Γκρέμιο θέλει σήμερα η Βιτόρια Μπαΐα, προκειμένου να διατηρηθεί εκτός της επικίνδυνης ζώνης. Στο ματς του Πόρτο Αλέγκρε ο Κιέζα άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό, με τον Ντιέγκο Ρενάν να κάνει το 0-2 έξι λεπτά αργότερα με εύστοχο πέναλτι. Ο Βίκτορ Ράμος υπέπεσε σε αυτογκόλ στο 56′, ενώ παράλληλα συμπλήρωσε κάρτες και χάνει το σημερινό ματς. Ήταν η πρώτη νίκη για τους νεοφώτιστους στις τελευταίες τέσσερις αγωνιστικές (1-1-2), ενώ στο 2-1-1 είναι το εντός έδρας σερί τους στη φετινή λίγκα.

Προηγούμενο ματς: Πέτυχε ένα πολύ μεγάλο διπλό επί της Γκρέμιο με 1-2.

Στατιστικό για στοίχημα: G/G τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Το Βιτόρια Μπαΐα – Πόντε Πρέτα παίζει στον Stoiximan

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ

Με πληγωμένο ηθικό έρχεται η Πόντε Πρέτα στο σημερινό ματς. Αιτία… οι βαριές ήττες από Ατλέτικο Μινέιρο (3-0 εκτός) και Κρουζέιρο (0-4) μέσα στην τελευταία εβδομάδα. Με τον τρόπο αυτό σβήστηκε το ψυχολογικό push, που είχε έρθει από τα τρίποντα επί των Σαπεκοένσε (2-1) και Ατλέτικο Παραναένσε (3-2), τα οποία είχαν προηγηθεί. Έτσι, αποτελεί ερωτηματικό η αντίδρασή της στο σημερινό ματς στο Σαλβαδόρ. Σημειώστε, βέβαια, ότι έχει ηττηθεί στις 3/4 τελευταίες εξόδους της (1-0-3). Επιστρέφει από τιμωρία ο μπακ Τζέφερσον, στον αντίποδα χάνει το ματς λόγω καρτών ο επιθετικός Ουέλιγκτον Παουλίστα.

Προηγούμενο ματς: Υπέστη ταπεινωτική εντός έδρας ήττα από την Κρουζέιρο με 0-4.

Στατιστικό: Over 2,5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.