Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

* Η Μπόχουμ σημείωσε τουλάχιστον δύο γκολ στα οχτώ από τα εννέα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΜΠΟΧΟΥΜ

Τέσσερις βαθμούς κατάφερε να αποσπάσει στις δύο πρώτες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα η Μπόχουμ. Πιο συγκεκριμένα μετά το «τρίποντο» κόντρα στην Ουνιόν Βερολίνου (2-1 εντός έδρας) αναδείχθηκε ισόπαλη με αντίπαλο την Καρλσρούη (1-1 εκτός έδρας). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Σελότσι στο 34’. Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στο δεύτερο ημίχρονο, και πιο συγκεκριμένα στο 65’ ο Διαμαντάκος. Την προηγούμενη βδομάδα το συγκρότημα του Βέρμπεεκ γνώρισε τον αποκλεισμό από τον 1ο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας, μετά την εκτός έδρας ήττα της στην παράταση με 4-3 από την Αστόρια Βάλντορφ (2-2 η κανονική διάρκεια).

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τους Γκρος (6’) και Καρλ (55’), με τους φιλοξενούμενους να απαντούν ισάριθμες φορές με τους Στίπερμαν (22’) και Στόγκερ (65’). Στην παράταση η Αστόρια Βάλντορφ σκόραρε άλλες δύο φορές με τους Μάιερ (95’) και Στράους (107’), με τον Στόγκερ να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 117’. Άσχημα είναι τα νέα για τον 17χρονο Γερμανό μέσο, Τομ Μπάακ, ο οποίος έσπασε τον αστράγαλό του και θα μείνει εκτός αγωνιστικών χώρων για έξι βδομάδες.

Προηγούμενο ματς: Τον αποκλεισμό από το Κύπελλο Γερμανίας γνώρισε η Μπόχουμ η οποία γνώρισε την ήττα στην έδρα της Αστόρια Βάλντορφ στην παράταση με 4-3.

Στατιστικό: Η Μπόχουμ γνώρισε μόλις μία ήττα στα 12 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

ΑΝΟΒΕΡΟ

Το 2Χ2 έκανε στο φετινό πρωτάθλημα το Ανόβερο, δείχνοντας από το ξεκίνημα της σεζόν πως αποτελεί ένα από τα φαβορί για την άνοδο στα μεγάλα ποδοσφαιρικά σαλόνια της χώρας. Πιο συγκεκριμένα επικράτησε των Καϊζερσλάουτερν (4-0 εκτός έδρας) και Γκρόιτερ Φιρτ (3-1 εντός έδρας). Κόντρα στην τελευταία οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τα γκολ των Φόσουμ (23’), Μάιερ (74’) και Χάρνικ (85’). Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις αυτής ο Βέτον Μπερίσα. Τη Δευτέρα το συγκρότημα του Στέντελ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Κίκερς Όφενμπαχ επικρατώντας εκτός έδρας στην παράταση με 3-2, πανηγυρίζοντας παράλληλα την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τα γκολ των Χάρνικ (3’) και Κλάους (22’), με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν με τον Φίρατ (29’, 49’). Στο τελευταίο λεπτό της παράτασης ο Σανέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από την άσπρη βούλα του πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα. Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν με δέκα ποδοσφαιριστές, λόγω των αποβολών των Μασλάνκα (61’) και Αντόν (48’) για Κίκερς Όφενμπαχ και Ανόβερο, αντίστοιχα.

Προηγούμενο ματς: Στην παράταση κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Κίκερς Όφενμπαχ το Ανόβερο, πανηγυρίζοντας την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας.

Στατιστικό: Το Ανόβερο παραμένει αήττητο στα έντεκα τελευταία παιχνίδια του σε όλες τις διοργανώσεις.