Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά στοιχήματος

ΒΕΛΕΖ

Την ήττα στο τοπικό ντέρμπι από την Σαν Λορέντζο γνώρισε την προηγούμενη αγωνιστική η Βελέζ με 2-1 (εκτός έδρας). Κατώτερη των περιστάσεων στο πρώτο μέρος, βρέθηκε από το 11’ (1-0) πίσω στο σκορ. Αντέδρασε στην επανάληψη, ισοφάρισε στο 75’ (1-1), αλλά η χαρά της κράτησε μόλις τέσσερα λεπτά, αφού δέχθηκε το 2-1 στο 79’ της συνάντησης. Επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα μετά την επικράτηση επί της Ροζάριο Σεντράλ (2-0 εντός έδρας). Φήμες από την Αργεντινή αναφέρουν ότι ο Μπασέδας σκέφτεται να παραιτηθεί, ωστόσο αυτές δεν επιβεβαιώνονται, αφού έχει την στήριξη της διοίκησης, η οποία παράλληλα πιέζει να επιστρέψει η ομάδα στις επιτυχίες, διότι βλέπει ότι ο κόσμος δυσανασχετεί. Αήττητη είναι η Βελέζ στις τέσσερις τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις της, μετρώντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Σ’ όλες μάλιστα κράτησε ανέπαφη την εστία της. Έτοιμος να ντεμπουτάρει ο Κουμπέρο (ΜΕ 0/0), το ίδιο και ο Καντέρος (ΜΕ 0/0), μοναδικός απών ο Γιανέτι (ΑΜ 3/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-1 από την Σαν Λορέντζο.

Στατιστικό: Ανέπαφη κράτησε την εστία της η Βελέζ στις τέσσερις πρόσφατες εντός έδρας αναμετρήσεις (παίξτο στην Betshop)

Το Βελέζ – Ράσινγκ Κλουμπ παίζει στην Betshop

ΡΑΣΙΝΓΚ

Από τη δική της πλευρά η Ράσινγκ αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Ντεφένσα στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι με τον Σιελίνσκι στον πάγκο της. Άνευρη και αναποτελεσματική, άνοιξε το σκορ στο 17’ (1-0), αλλά ποτέ δεν έδειξε πως μπορεί να πάρει τη νίκη, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης στο 65’ της συνάντησης. Επέκτεινε το αήττητο σερί της στις τρεις αγωνιστικές, καθώς στις δύο πρώτες έμεινε ισόπαλη 1-1 με την Ταγιέρες (εντός έδρας) και εν συνεχεία πέρασε με το «διπλό» από την έδρα της Σαν Μαρτίν (2-0 εκτός έδρας). Αήττητη είναι η Ράσινγκ στις δέκα πρόσφατες εντός έδρας εμφανίσεις της, μετρώντας τρεις νίκες και επτά ισοπαλίες. Επιστρέφει ο Λισάντρο Λόπες (ΕΠ 1/0), έτοιμος να ντεμπουτάρει ο Πιγιούντ (ΑΜ). Στο 50-50 ο Βιδέλα (ΜΕ 3/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Ντεφένσα.

Στατιστικό: Πέντε συνεχόμενα 2-3 γκολ μετράει η Ράσινγκ στα τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα.